Skocz do zawartości

530 d (2000r) Dymi na czarno podczas przyśpieszania.


Adam2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem podczas nagłego przyśpieszania wydech daje czarną miotłę (dymi na czarno). Co to może być, wymieniłem filtr powietrza.

Pozdrawiam

 

Przeczytaj ten temat od dechy do dechy: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=29414&postdays=0&postorder=asc&highlight=egr&start=0

 

Znajdziesz o swoim problemie, całkiem możliwe że praktycznie za darmo usuniesz problem. U mnie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyśpieszenie jest dobre i nie odczuwam spadku mocy.

 

Oczywiście, ale czarne pierdy z rury też są w tamtym temacie.

 

Dzięki, postaram się dokonac czyszczenia tych filterków.

 

Gdybyś miał problem ze zlokalizowaniem to służę pomocą. Czyszczenie EGR też sobie zrób. To zrobisz za free, potem ew. będziesz kombinował nad przepływką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poleciałem do samochodu i zupełnie nie wiem gdzie są te filterki pomimo tego, że jest ten schemat. Nie wiem gdzie tego szukac.

 

Zawór od turbiny znajduje się po lewej stronie silnika. Odepnij rurę do filtra powietrza i odsuń, potem odepnij rurę od intercoolera i tez odsuń, będziesz miał już wystarczający dostęp aby go zobaczyć i zdemontować.

Z elektrozaworem od sterowania zaworem EGR jest gorzej. Znajduje się głęboko pod kolektorem ssącym. Zdemontuj cały filtr kabinowy od strony miarki oleju, weź dobrą lampę i świeć - zobaczysz go i zdecydujesz co dalej, ja go nie odkręcałem. Podważałem delikatnie dużym śrubokrętem sam filterek aż wyszedł, po wyczyszczeniu wcisnołem spowrotem.

 

To zabrzmi śmiesznie, ale co to jest ten zawór EGR?

 

Takie sobie ustrojstwo popuszczające schłodzone gazy spalinowe do kolektora ssącego po to żeby ograniczyć ilość tlenków azotu w spalinach.

Z powodzeniem, można go odłączyć od podciśnienia i nic się nie dzieje. Odepnij rurę doprowadzającą powietrze do kolektora i zaglądnij w zawór, możesz być zaskoczony jak bardzo średnica jest zawężona przez substancje smoliste że tak się wyrażę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór EGR znajduje się z przodu samochodu po prawej stronie /wychodzi od niego czarny wąż z niebieskim paskiem/ - nie wiem dokładnie?

 

Tak, rozkręć opaskę i zaglądnij. Musisz zdjąć obudowę z przodu silnika, jest na trzech śrubkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.