Skocz do zawartości

Demontaz oslon glosnikow przednich


bratyoka

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam że jest tak samo jak u mnie ......

więc od strony kierowcy musisz najpierw zdjąć rączkę do otwierania pokrywy silnika, później musisz przekręcić plastikową śrubkę o 90 stopni i delikatnie odchylić i pociągnąć w stronę drzwi atrapę ( bedzie Ci przeszkadzała uszczelka ....) atrapa ma wypustki blokujace ja w karoserii wiec musisz uważać żeby ich nie połamać....wszystko z wyczuciem i bez problemu schodzi...

Strona pasażera jest prostsza bo musisz tylko obrócić plastikową śrubkę ( blokadę ) i tak samo jak ze stroną kierowcy postępuj....

 

Mam nadzieję że wyjaśniłem w miarę dokładnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmowca. Tylko przy sciaganiu musisz uwazac bo latwo mozna urwac te plastikowe srubki. Sam jedna urwalem i o dziwo nawet nie poczulem oporu. To juz ma ( przynajmniej u mnie ) swoje lata i juz jest bardziej delikatne.

P.S. Jak zmieniasz audio to powodzonka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak kiedys probowalem to robic ale uszczelka trzyma to cholerstwo bardzo mocno i nie chcac czegos urwac odpuscilem sobie. Ale skoro teraz wiem ze tam sa te uchwyty pod spodem to bede uwazal.Grunt ze wiem ze targalem to w odpowiednim kierunku. Uszczelke sprobuje odchylic -moze pojdzie latwiej. W kazdym razie dzieki za podpowiedzi.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji zapytam jaką śrenicę mają te głośniki z przodu oraz z tyłu?(ciżeko się do nich dostać) Auto mam od niedawna i aż wszyd sie przyznać ale myślałem że z przodu są tylko te małe głośniczki na drzwiach :D :lol: :D :lol: A teraz patrze a tu jeszce jedmna para :D :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji zapytam jaką śrenicę mają te głośniki z przodu oraz z tyłu?(ciżeko się do nich dostać) Auto mam od niedawna i aż wszyd sie przyznać ale myślałem że z przodu są tylko te małe głośniczki na drzwiach :D :lol: :D :lol: A teraz patrze a tu jeszce jedmna para :D :D :D

 

13 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji zapytam jaką śrenicę mają te głośniki z przodu oraz z tyłu?(ciżeko się do nich dostać) Auto mam od niedawna i aż wszyd sie przyznać ale myślałem że z przodu są tylko te małe głośniczki na drzwiach :D :lol: :D :lol: A teraz patrze a tu jeszce jedmna para :D :D :D

 

13 cm

 

Z tyłu i z przodu są te same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ...zależy jak co mierzymy :?: i jakie mamy głośniki.....przmierzyłem wczoraj przód i tył bo ma takie głośniki w domu :wink: i wygląda to tak że w przednich i tylnich średnica membrany wynosi 10 cm natomiast odległość między otworami montażowymi wynosi w oryginalnych głośnikach Nokii 13 cm ( takie mam z tyłu ) a 13,5 cm w głośnikach VDO oraz NoName :wink:

Głośniki wyglądają na pierwszy rzut oka tak samo ale po dokładnym przyjrzeniu się Nokie maja troszeczke mniejsze kosze.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc właśnie myślałem wsadzić do tyłu coś większego. Mam z poprzedniego samochodu 6x9 Pioneera ale nie udało mi się ich upchnąć. Myślałem że dorobię pierścień z MDFu a tu Pioneery mają tak szeroki kosz że przez otwór w półce (101mm) wejdzie tylko magnes a reszta i tak 2cm będzie ponad półkę wystawać, a na zewnątrz nie chcę ich wyciagać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.