Skocz do zawartości

Wymiana mostu 3,0D


Bombel

Rekomendowane odpowiedzi

Zgrzyt i w aucie sie posypal most. Powolutku 10kmh dojechala do mechaniora, stad diagnoza. Mechanik mial urlop wiec pojechala do drugiego juz z mostem w bagazniku...

Mechanik wyjazd na sprawdzenie diagnozy i mowi, ze sie zaswiecilo DSC, ABS... (no i tu kwestia dyskusyjna kiedy sie to zaswiecilo, moze broni swojego tylka)

Wymieniony most i wszystko niby ok, ale powyzsze kontrolki nadal swieca. Czasem jak dluzej stoi autko gasna na kilka kilometrow, ale potem znowu wracaja. Dodam, ze jak kontrolki swieca nie dziala DSC, ABS i... co najsmieszniejsze X5 ma tylko tylny naped. Po podlaczeniu do jakiegos KTSa wyskakuje blad "sterownik 4x4, bledny". Co to moze byc?? Most zalozony nowka z salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

Witam.Jestem nowy na tym forum chociaż czytam je od ponad 1,5roku od kiedy stałem się posiadaczem ixa 3D 218km 2006r 90000km przejechane ,przed kupnem sprawdzałem w ASO.Przed wczoraj wracając z majówki nagle zgrzyt z przodu oraz gwałtowne przyhamowanie.Oczyście laweta i do mechanika,dzisiaj się okazało że padł most przedni,po zdemontowaniu okazuje się że olej jest padło chyba łożysko na wałku atakującym co spowodowało zmielenie ząbków.To porażka za tą kasę żeby tak się działo,przecież to grozi położeniem głowy jakby była gołoledź.

Teraz mam pytanie odnośnie tego cholernego mostu jak się dowiedzieć jakie dokładnie przełożenie jest w tym modelu owego mostu ,nalepka na której było napisane jaki model na nieszczęście się odkleiła.Nie będę kupował w ASO bo przecież nie jest tem most wart tej kasy a w ogóle to brak słów.

Pozdrawiam wszystkich

dabek123

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie .Po dokładnym zapoznaniu się z tym tematem wyszło że e53 z roku 2006 a może nie tylko ,ale głównie chodzi o most z przełożeniem 3,91 to kompletna porażka.Te mosty to padaczka,dzwoniłem do gości którzy handlują częściami używanymi,każdy odpowiada że one sprzedają się jak świeże bułeczki,a jeden powiedział że ostatnio sprzedał używkę za 2300,0 co jest chyba absurdem bo nowy kosztuje 4500,0 i teraz jest problem czy ten używany po zamontowaniu nie padnie następnego dnia.Tylko ASO ratuje to może dadzą jakąś gwarancję :mad2:

Ten samochód za tą kasę

to naprawdę porażka,fajna jazda ale ,żeby takie awarie to chyba coś nie tak.

Życzę wszytkim użytkownikom jak najmniej kłopotów ze swoimi ixami

Pozdrawiam

Ps dla Iphone

Ten most to się nazywa fachowo Przekładnia napędowa przedniej osi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam kupić x5 ,rozglądam się ,ale jak piszesz że takie dopadają je awarie to albo naprawdę lipa z nimi ,albo trafił ci się jakiś trefny egzemplarz.Tak czy siak chu..wo się dzieje,że takie coś siada .Chyba zostanę przy e65 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Trupa kupisz trupem jeździsz.... :duh:

Ciekawe ale zawsze awarie dopadają auta z małym ale pewnym przebiegiem :duh: :duh: :duh:

Miałem 3 szt. E53 3.0d i uważam je za bardzo udane i kupowałem je zawsze dość tanio.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo,pewnie jeździłeś nimi max 1 rok i pewno nic się nie działo w tym czasie .Mimo wszystko nie powinne zdychać napędy w takich autach i z takim przebiegiem .Mam artykuł pewnie już znany ,ale awarii jest więcej niż tego dobrego,szkoda :? http://autokult.pl/2011/02/25/awarie-i-problemy-bmw-x5-e53
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ten artykuł to jakiś bzdet, ceny z kosmosu i może nawalić to czy tamto..... jak w każdym aucie.

Z jednym się zgadzam nie jest to auto dla tych którzy wydali na nie ostatni grosz.

Jeśli potrafisz sprawdzić sam stan techniczny lub masz zaufanego mechanika to śmiało kupować.

Nigdy nie brać sztuki bez historii i nie wierzyć że jak kupujemy drogo to znaczy że dobrze :mrgreen:

Jeśli jesienią nie będzie mnie stać na E70 to znów kupię E53 choć muszę przyznać że po przesiadce z E60 w E53 czuję się jak w muzeum.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup se e70,to też ciekawy egzemlarz kolega kupił z historią sam jeżdził do raichu sprawdzał wszystko i nawet serwisuje.Nie będe opisywał co mu się przytrafiło ostatnio bo przecież ixy są debes,szkoda słów.

Jeszcze raz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.