Skocz do zawartości

dyfer pada???


maciek_bmw

Rekomendowane odpowiedzi

od wczoraj cos mi zaczeło "tykac" :evil: stwierdziłem ze dochodzi to z tyłu, wiec tak przy przyspieszaniu tyka puszcze sprzegło przestaje wiec raczej MOST, pojechałem do mechanika i rzeczywiscie stwierdził ze pomału zaczyna sie konczyc most (zaraz jade sprawdzic czy jest tam olej)ale zadnych wycieków nie stwierdziłem

 

i teraz takie pytanko ile to ustrojstwo jeszcze wytrzyma ???

i ewentualnie gdzie cos takiego kupic (najlepiej ze szperą) ??

jak rozpoznac czy uzywka jest dobra jakosciowo i czy bedzie pasowała ??

KUPIE E30 325i lub 325e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik jak mechanik najblizszego który sie na tym zna mam w krakowie a jakos czasu zeby jechac brak...

sam sie akurat na tym nie znam a odgłos jest podobny do taiego wytłumionego "tykania" tyktyktyk dosyc szybko, nie zawsze i nie w całym zakresie obrotów najczesciej 2,5- 5???

KUPIE E30 325i lub 325e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patyk w szprychy Ci się wkręcił :lol: :lol: , a tak na serio to może to być krzyżak lub przegób półosi. Most raczej zaczyna wyć i czuć wtedy wibracje, ale tykać też może , ciężko jednoznacznie coś powiedzieć, ile wytrzyma też ciężko określić może paść za kilometr a może polatać jeszcze 100tyś acz kolwiek potraktuj ten temat poważnie bo blokada dyfra to niezbyt bezpieczna sprawa

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek i wpadlem w panikę - mechanik stwierdził, że dyfer się kończy - i bym qrcze siano stracił - okazało siem że poszły śruby łączące dyfer z mostem - najpierw jedna później 2 i to stukało niesamowicie bo nie miały jak wypasc. Sprawdź śruby !! :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak DYFER talerz uszczerbany i stukał... oprucz dyfra dla swietego spokoju wymieniłem łozysko podporowe i przegłub elastycny miedzy skrzynia a wałem... a dyfer kupiłem bez szpery moze dłuzej pozyje.... tylko wstawiłem troche inne przełozenie zeby lepsze osiagi były i smiga... wiecwracajac do poczatku to chyle czoła do mechanika który od poczatku twierdził ze to dyfer
KUPIE E30 325i lub 325e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.