Skocz do zawartości

Skrzynia biegow i inne czesci :pomocy:


Marlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich milosnikow tej marki.

Od nie dawna poraz kolejny w swoim zyciu stalem sie wlascicielem E21

Wczesniej mialem 320 M20 z 1982r przez 6 lat ja uzytkowalem jako samochod do jazdy codziennej, jak ja kupilem byla w oplakanym stanie. Pod koniec uzytkowania byla jedna z niewielu ktora uchodzila za "zadbany rodzynek" :)

Teraz dokladnie tydzien temu zakupilem sobie kolejna E21 320 M10 4cyl z 1977r jednak ta zostala przeznaczona tylko na niedzielne spacerowe wypady.

Jej stan jest calkiem dobry, ale ja nie moge jezdzic jakims tam stanem dobrym :)

Przyszlosciowy plan to calkowite odnowienie i utrzymanie w jak najlepszej kondycji na dlugie lata.

Jako ze mieszkam w Anglii dostep do czesci z tego modelu mam ograniczony i musze ratowac sie innymi czesciami z bardziej wspolczesnych modeli.

Jezeli cos sie trafi dedykowanego do E21 to ceny sa absurdalne!

 

Potrzebuje nowa skrzynie biegow, gdyz moja strasznie halasuje po wlaczeniu biegu, na luzie jej nie slychac wiec wnioskuje ze lozyska padly- moze nawet oleju nie ma (jeszcze nie mialem okazji sprawdzic)

-Fotele przednie tez sa w oplakanym stanie

-uszczelka tylnej szyby sparciala i popekala na sloncu,

-lozyska przednich kol oraz koncowki drazkow,

Napewno jeszcze cos sie znajdzie.

Moje najwazniejsze pytanie:

Czy moge bez zbednych przerobek zamontowac skrzynie biegow z silnika M20? a moze jakis inna psujaca do tego bloku silnika skrzynie z E30/ E36?

E30 jest podobna w budowie wiec moze siedzenia beda pasowac bez przerabiania? To samo z uszczelka tylnej szyby?

Moze ktos juz przerabial takie tematy z pasowaniem czesci z E30?

Szukam informacji w zasadzie ogolnych Co moge szukac z dostepnych czesci od E30 a co musze szukac do E21?

-zawieszenie?

-uklad jezdny?

-uklad hamulcowy?

Prosze o fachowe odpowiedzi i dziekuje z gory

pozdrawiam

Marlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, powodzonka przy renowacji ;)

 

Zajrzyj na http://www.bmwe21.net/forum to forum założone przez holendra co prawda ale jest naprawdę wielu anglików z rekinami i to chyba główne miejsce poszukiwania / wymiany części między nimi. Maksymalnie pozytywnie zakręceni ludzie.

BMW 2800 csa 70 Nachtblau

BMW 628CSi 85 Karminrot

BMW 635CSiA 89 Shadowline Highline Motorsport

[ Currently: Motorsport na tapecie ]

[ WSZYSTKIE CZĘŚĆI DO E24 = tel 510635633 ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za dobre rady.

Sam tez poszukalem co nie co na necie tak wiec wiem ze latwo mozna dokonac niewielkich przerobek .

Tak czy inaczej rekin powroci do swej swietnosci.

Tydzien temu przeszedl test MOT czyli angielski przeglad

Jak wiec mozecie przypuszczac jest w bardzo dobrej kondycji, potrzebuje tylko nieco wkladu finansowego, wytrwalosci i dobrego pasjonaty tego modelu ;)

Mam nadzieje ze juz za rok bedzie wygladal tak jak to sobie zaplanowalem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.