Skocz do zawartości

Elektryka-bezpiecznik sie grzeje


rosomak79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem, profilaktycznie zajrzałem do skrzynki bezpiecznikowej w mojej Beci-do tej z przodu pod maską i zauważyłem,że bezpiecznik nr34 jest przytopiony. Na obudowie jest opis "ventilatore suppplementare" (moja becia jest z Włoch)-przetłumaczyłem to w necie jako wentylator dodatkowy, ale od czego? Włożyłem 30A, choć powinien być 40A,ale zaczał się powoli topić. Czy ktoś wie od czego dokładnie jest ten bezpiecznik? na razie wyjąłem go całkowicie, odpaliłem autko i wszystko jest ok,działa-żadnych komunikatów z komputera.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Prawdopodobnie jest to bezpiecznik od wiatraka klimatyzacji ktory jest zarazem dodatkowym wentylaorem dla chlodnicy silnika. Tak jest chyba w kazdej e38 . Natomiast grzanie tego bezpiecznika nie wiem czym to moze byc spowodowane moze masz niesprawne wisco i ten wentylator elektryczny chlodzi Twoj uklad silnika i dlatego sie grzeje.

Pozdrawiam

Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzieki za odpowiedzi, 30A który włożyłem zdaję sobie sprawę,że za mały,ale w tym momencie nie miałem 40A. Ten właściwy-czyli 40A już był przytopiony na obudowie,ale topik przewodził-poźniej zacząłem go czyścic i przerwałem połączenie. Kupię nowy 40A i wtedy sprawdze. Do elektryka w tej chwili nie dam rady. Visco jest w porządku raczej, nie "wyje", temp w normie. Jeszcze raz dzięki, jak jakiś pomysł Wam wpadnie jeszcze do głowy to będę wdzięczny.

Pozdrawiam

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to dziwne, juz sprawdzalem ale koledzy maja wlasnie w tym miejscu seryjnie bezpieczniki 30A a w mojej 40A i tak jest napisane na obudowie, chodzi wlasnie o wentylator klimy, mam zalozony 40A i ten trzyma, 30A palil sie co 2-3 dni, a tak poza tematem to ciezko jest znalesc 40A bepiecznik
www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.