Skocz do zawartości

wycie silnika przy włączonej klimie


Murzyn

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam taki problem i nie wiem czy to normalne czy trzeba sie martwic.

Jak włączam klimę to silnik nie pracuje juz tak jak wcześniej, tylko przy dodawaniu gazu jego głos przypomina wycie/gwizd. im więcej obrotów tym bardziej przypomina to gwizd.

dzieje się tak tylko przy włączeniu klimatyzacji oraz zauważyłem to też jak jeździłem po korkach w warszawie bez klimy. po jakimś czasie w korku silnik tez zaczynał tak pracować

nie wiem co to jest, szukałem na forum ale w sumie odpowiedzi nie znalazłem, a strasznie mnie to teraz zaczęło martwić bo wyjeżdzam do Chorwacji za 2 tygodnie i nie wiem czy moge z tym jechać. Jeżdze z tym juz od kwietnia i nic innego nie zauważyłem, ale teraz ten poważny wyjazd mnie trochę męczy.

Czy muszę coś z tym zrobić??

Help szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam na zbyt małą ilość czynnika i kompresor wyje. U mnie też tak było jak przez dziurawą chłodnicę uchodził czynnik. Wymieniłem chłodnicę, nabiłem czynnik i jak ręką odjął. ;) Druga sprawa to wentylator, przez który samochód też głośniej chodzi. Włącz klimę i posłuchaj przy kompresorze, czy to on chodzi głośno. Jeśli on to dobij czynnika. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porzadku. Wpisz w szukajke 'wisko' lub 'visko' i poczytaj sobie o sprzegle wiskotycznym wentylatora chlodnicy.

Po co otwierac nowy watek? O tym bylo juz w tym dziale i to stosunkowo nie dawno.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przeczytałem na spokojnie i dokładnie wątek i kolega >arecki< ma rację. To działanie wisko i jest to normalna sprawa. Bardziej zasugerowałem się tytułem wątku niż resztą. A nie zauważyłeś tego wcześniej bo wtedy temp nie była wysoka i wisko się nie załączało. :)

 

pozdrawiam i przepraszam za wprowadzenie w błąd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokladnie to samo u siebie - z tym ze moze nie caly czas przy klimie tylko czasami po miescie jak smigam. To poprostu załącza sie visko czyli wentylator - nic nadzwyczajnego i nie ma sie czym martwic.

 

Jeśli jednak masz to caly czas przy klimie to moze i faktycznie powinienes sprawdzic ten czynnik o ktorym pisze kolega powyżej.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odp, czynnik chyba mam bo zimno w aucie jest, widziałem że wiatrak działa po chwili jak załączę klimę. to wycie pojawia się tak po chwili od włączenia klimy, więc może rzeczywiście jak ten wiatrak zaczyna sie kręcić. Trochę to jest denerwujące ale skoro tak ma być to ok.

jeszcze raz dzięki bo trochę mnie ta praca silnika martwiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.