Skocz do zawartości

3 pytanka do ludzi którzy się znają


Mario123

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Mam bmw e34 525 24v. Mam trzy problemy które należałoby rozwiązać w najbliższym czasie.

Pierwszy to to iż mam wlany czerwony plyn do wspomagania a wiem że ma byc zielony. Co teraz zrobic - wymienic na nowy czerwony czy zielony??

Drugi - autko gdy jest zimne nie reaguje dokładnie na gaz (trzeba mu wcisnąć więcej, wtedy reaguje i następuje zryw...)

Trzeci - podobny do drugiego - nawet gdy autko jest rozgrzane potrafi się coś "zawiesić" i znowu gaz nie reaguje do pewnego momentu, jak zareaguje to od razu następuje mocne przyśpieszanie. Na ekonomizerze widać to tak jakby łapał spalanie dopiero od 10L. Po wyłączeniu i włączeniu silnika problem zanika na jakis czas.

Jezdze na benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie pytanie ze nawet nie chcialem zakladac nowego tematu :D ale nie ma nic wspolnego z pytaniami kolegi a mianowicie wlalem juz letni plyn do spryskiwacza :mrgreen: prawie do pelna okolo 3,5 l i biorac pod uwage prognozy pogody temperatura moze jeszcze spasc ponizej zera :mad2: i co teraz z tym zrobic czy po prostu go spuscic czy cos tam wlac :?: a moze przy temp 1 czy 2 st ponizej zera nie zamarznie

wiem glupie pytanie :oops: ale nie wiem co zrobic bo spuscic plyn tez nie jest tak prosto

BMW nie dla idiotów :naughty: :diabel_smiech: , LPG :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd wiesz że masz lać zielony płyn, co pisze ci na korku od zbiorniczka do wspomagania??

A jeżeli chodzi o ten gaz to podejrzewałbym potencjometr koło przepustnicy. Temat był juz omawiany na forum także powinieneś coś na ten temat znaleść.

 

to co znalazłem w 10 s http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/viewtopic.php?t=8721&highlight=tps

 

TPS to nr 2 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB11&mospid=47441&prod=19920500&btnr=13_0368&hg=13&fg=15

 

Od tego należy rozpocząć, i zmierzyć go oscyloskopem, wyczyszczenie nie oznacza ze będzie działął poprawnie.

 

 

PS A jezeli chodzi o zapytanie DEXTERA to naprawde lepiej byłoby założyć nowy temat, bo jak teraz jescze ktoś sie podepnie z postem niezwiązanym z danym tematem to sie taki bałagan zrobi ze już nikt nie będzie wiedział kto na co odpowieda i oco wogóle chodzi.

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.