Skocz do zawartości

ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4


osd

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 2,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

Czy ktoś spotkał się z tematem nie zapisywania ustawień?

Zmieniam np. podział ekranu na cały ekran. Wyłączam zapłon. I...jeżeli po krótkiej chwili włączę zapłon ponownie jest OK, ale jak już chwilkę postoi (uśpi się) to włączając zapłon znów mam podzielony ekran na dwa.

Sprawa wygląda tak samo ze wszystkimi innymi ustawieniami oraz z zapisanymi miejscami docelowymi nawigacji.

Czy ktoś temat ogarnia?

Podejrzewam, że może jakiś EEprom wyzionął ducha i nie "trzyma". Ma ktoś namiary na kogoś, kto takie rzeczy naprawia? Chodziłem po elektronikach w mojej okolicy ale wszyscy robili tylko wielkie oczy:)

Lub ewentualnie, czy powodem takiego zachowanie może być fakt, że nawigacja pochodzi prawdopodobnie z innego auta i nie zgadza się VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic to wspólnego z vinem.Bez znaczenia to jest.Ktoś już pisał o tym ale nie mogę znaleźć.Dobrze podejrzewasz,ze to eprom pada ,bo tam tak było.Na Twoim miejscu zrobiłbym jeszcze reset nawigacji i wrzucił nowy soft.Stary też może skończył żywot i ma takie objawy.To masz za free
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za potwierdzenie.

Resetowania i wgrywania nowego softu juz próbowałem wielokrotnie wiec to na pewno nie to.

 

Ponawiam pytanie czy ktoś to naprawia? A może sie nie opłaca?

Wystarczy wylutowac pamięć i wlurowac nowa czy trzeba to jakiś flashowac pozniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośbę mam wielką. Przewertowalem temat na telefonie i nie mogę znaleźć informacji/linków na temat softa do mk3 do e39. Jakby ktoś miał Polski soft do tego czytnika i go podał nawet na pw to mogę zapłacić lub wysłać dobry swojski bimberek który zrywa pape z dachu:)

Nie wiem czy wszyscy tak mają ale u mnie po dłuższym postoju uruchamia mi się główne menu wyboru a nie np. spalanie czy tam radio

 

Polski soft autor: Mr.Lova

Pliki poprawione.Opcja Dzien/Noc działa.Sprawdzone.Spolszcza angielski GB.Zmienia kolorystykę niebieską(1) na brązową(2),a brązową(2) zmienia na nocną(czarna mapa).

 

Logo powitalne

 

http://zapodaj.net/images/bb77a45496bfb.gif

 

Kolorystyka dzienna

 

http://zapodaj.net/images/6c19a1bc2f229.jpg

 

Kolorystyka nocna

 

http://zapodaj.net/images/a1e133aa525a7.jpg

 

Plik do pobrania:

 

https://megawrzuta.pl/download/b05acc4cc8219134cf76e619a95a0043.html

 

Czy do MK3 jest coś lepszego niż to? Czy to jest najlepszy obecnie soft do tej navi? Generalnie nie zależy mi mocno na Navi, ale chce mieć dobry, stabilny soft, fajne logo startowe no i język Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy u was logo startowe pojawia sie za każdym razem? U mnie tylko od czasu do czasu...losowo. Nie zauważyłem przy tym żadnego dziwnego zachowania.

Tak samo często mam tak, ze nie moge odrazu po uruchomieniu jednostki ściszyć dźwięku...dopiero po kilku sekundach.

Może to miec związek z tym nie zapisywaniem ustawień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośbę mam wielką. Przewertowalem temat na telefonie i nie mogę znaleźć informacji/linków na temat softa do mk3 do e39. Jakby ktoś miał Polski soft do tego czytnika i go podał nawet na pw to mogę zapłacić lub wysłać dobry swojski bimberek który zrywa pape z dachu:)

Nie wiem czy wszyscy tak mają ale u mnie po dłuższym postoju uruchamia mi się główne menu wyboru a nie np. spalanie czy tam radio

 

Polski soft autor: Mr.Lova

Pliki poprawione.Opcja Dzien/Noc działa.Sprawdzone.Spolszcza angielski GB.Zmienia kolorystykę niebieską(1) na brązową(2),a brązową(2) zmienia na nocną(czarna mapa).

 

Logo powitalne

 

http://zapodaj.net/images/bb77a45496bfb.gif

 

Kolorystyka dzienna

 

http://zapodaj.net/images/6c19a1bc2f229.jpg

 

Kolorystyka nocna

 

http://zapodaj.net/images/a1e133aa525a7.jpg

 

Plik do pobrania:

 

https://megawrzuta.pl/download/b05acc4cc8219134cf76e619a95a0043.html

 

Czy do MK3 jest coś lepszego niż to? Czy to jest najlepszy obecnie soft do tej navi? Generalnie nie zależy mi mocno na Navi, ale chce mieć dobry, stabilny soft, fajne logo startowe no i język Polski.

 

Jestem już po update i tak tylko dodam swoje spostrzeżenia. Miałem w navi 2 jezyki: D i GB. Niestety GB nie działał, po prostu nie dało się go zmienić. Za każdym razem jak wybrałem to i tak wracało na D i był ciągle niemiecki. Ściągnąłem wersję od Mr. Lova, która zmienia GB na PL. Instalacja przebiegła książkowo, jednak po restarcie, zmienione było tylko logo i dalej był na stałe język D i nie mogłem zmienić na GB, który powinien być po Polsku.

 

Postanowiłem więc wgrać soft OEM v27 i spróbować jeszcze raz, gdyż może ktoś coś wcześniej mieszał. OEM wgrał się bez problemów lecz na nim również nie mogłem zmienić na GB, ciągle D. Wgrałem znów GB na PL od Mr. Lova i dalej to samo.

 

Postanowiłem więc, że wgram znów OEM v27 i zainstaluję soft, który zmienia D na PL od Mr. Lova. Taki był do wyboru tylko jeden. Nie podobało mi się logo startowe ale jakoś to przeboleję :) I tu zaczęły się lekkie problemy, bo po ponownym załadowaniu płytki z OEM v27 proces zaciął się na pierwszym ekranie startowym, SOFTWARE UPDATE. Zostawiłem to tak na 15 min ale nic nie ruszyło. Zacząłem próbować wyjąć płytę ale nie chciało wypluć. Wyłączyłem więc zapłon, nic to nie dało, dalej po włączeniu był monit ze zaraz zacznie się SOFTWARE UPDATE. Wyłączyłem więc zapłon, zamknąłem auto kluczykiem i odczekałem 2 min. Otwieram auto, włączam zapłon a tam dalej to samo. Wyłączyłem więc zapłon i wyciągnąłem niebieską wtyczkę od czytnika na 10 s i podłączyłem od nowa, próbując wyjąć płytę. Nie wyszła, więc poszedłem włączyć zapłon. Jakież było moje zdziwienie, gdy po włączeniu zapłonu pasek postępu SOFTWARE UPDATE był już w połowie i szedł sobie bez żadnych problemów dalej, aż do końca i update był zakończony sukcesem. Pomyślałem, że powodem zacięcia było to, że nie zamknąłem auta po jednym update i od razu wrzuciłem płytkę z drugim. Teraz nie popełniłem tego błędu i zamknąłem auto z pilota na 2-3 min i dopiero włożyłem płytkę z softem D --> PL i wszystko działa, jest po Polsku.

 

Co do crashy i tego, że ludzie psują sobie nawigację, to ja u siebie wgrywałem soft chyba z 6-7 razy a i tak w efekcie końcowym wszystko skończyło się dobrze mimo tego freeza na pierwszym ekranie za którymś razem. Płytki nagrałem z prędkością 16x bo mniej się nie dało a płytki były marki SONY.

 

Dalej nie wiem czemu nie mogę zmienić języka na GB ale teraz to już nieważne bo mam PL na ustawieniu D.

 

Uważam, że soft nie ma tu wiele do gadania jeśli chodzi o uwalanie komputera nawigacji. Jeśli komukolwiek zadziałał choć raz, to każdemu powinien zadziałać a jeśli się tak nie stało, powodem może być słaby laser, słaba płytka, źle wypalona, wypalcowana przed nagrywaniem lub po. Nawet nie postępowanie wg procedur nie ma tu wg. mnie wiele do gadania, bo z tego co zaobserwowałem, gdy zacznie się update, czytnik działa aż do finishu swoim trybem, nawet jak wyjmiemy kluczyk i zamkniemy całkiem auto. Podstawa to dobra nagrywarka, dobra płytka, dobrze nagrać no i najważniejsze, dobry, nie uwalony czytnik nawigacji.

 

Podziekowania dla Mr. Lova za soft i wszystkich innych, którzy robią takie rzeczy i udostępniają publicznie, bóg wam wynagrodzi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich serdecznie :D

to mój pierwszy post na Forum, w związku z tym proszę o wyrozumiałość. Niedawno nabyłem moje już drugie BMW, tym razem z Navi MK4 i BT.

 

Przeszukałem bieżący wątek na temat spolszczenia nawigacji, ale wszędzie jest mowa o podmianie języków D lub GB ewentualnie I na język polski. W navi ustawiamy jeden z obcych języków, ale mamy język menu Polski i głos lektora Polski.

Chciałbym zapytać znawców tematu: czy ktoś z forum zmodyfikował soft dla MK4 Color 16:9, w taki sposób aby na wyświetlaczu pojawiało się dla wyboru języka polskiego oznaczenie "PL" zamiast GB czy D lub I?

Dokładnie chodzi mi o coś takiego jak na foto:

view?usp=sharing

https://www.google.pl/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fi.ytimg.com%2Fvi%2FUXaH6ssIf3I%2Fmaxresdefault.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DUXaH6ssIf3I&docid=qVHAXW_BZpJhXM&tbnid=Xw5zz_MvmJ5GcM%3A&vet=10ahUKEwjQh__Ip9TTAhVEiywKHQDZD3MQMwgiKAEwAQ..i&w=1280&h=720&bih=864&biw=1527&q=mk4%20bmw%20polski%20j%C4%99zyk&ved=0ahUKEwjQh__Ip9TTAhVEiywKHQDZD3MQMwgiKAEwAQ&iact=mrc&uact=8

 

Osobiście chciałbym aby w mojej navi pozostał język GB (angielski) i pojawił się PL jako polski a nie nałożony np. pod językiem GB, D lub I jak to jest zrobione w większości softu publikowanego na Chomikach.

Czy ktoś próbował zrobić taką modyfikację? Optymalne jak dla mnie rozwiązanie to w menu języka w wyglądające tak: PL PL GB (polski dzień, polski noc, angielski), do tego fotoradary i 3D (perspektywa).

Będę wdzięczny za wszelką okazaną pomoc i wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie do tematu mam problem z mk4 mianowicie chodzi mi ze podczas wchodzenia w ustawienia ekran mi sie zacinal przeczytalem ze wina lezy po stronie lasera wiec postanowilem zakupic nowy naped lecz bylo to samo wiec padlo na nowy soft tez wypalilem plytke wedlug zalecen v32 i wlozylem plytke z softem i pisze plyta cd z softem jest soft jest wgrywany ale nic sie nie dzieje moge czekac 3 g i nic plytka kreci po chwili staje do tego nie mam menu na ekranie tylko same logo M BMW...nic po zatym mial ktos podobnie prosilbym o pomoc bo nie wiem co robic ..... :cry: :cry: :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem odpalić navi dowiedziałem się z innych forum że to jest MK4 samochód jest z włoch i pytanie dotyczy jaki soft wgrać żeby było po PL i działała mapa nie znam się za bardzo na tym ale z pomocą waszą na pewno się uda

a8d10298e32158c5gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

330Ci 2004 MKIV

 

1. Plik v32 Sting_(up. by Sledz)

2. Zmiana *.bin na *.iso

3. Wypalony obraz 1x na Verbatim DVD+R programem CDBurnerXP

4. Włączony zapłon na 1, wkładam płytę, po chwili obraz gaśnie i się aktualizuje.

5. Po aktualizacji wysunięta płyta, którą wyciągam i potwierdzam OK w navi.

6. Nowy soft wgrany bez problemu.

 

Problemy:

1. Po zmianie softu i po sparowaniu telefonu przestaje działać lewa strona panelu Navi - czyli radio itp - resszta bez zarzutów.

2. Rozwiązanie (u mnie) - padł akumulator i automatycznie nie działa radio.

3. Po odłączeniu aku radio wraca na kilka minut i przestaje grac.

4. Wymiana aku - wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale niektórzy piszą że coś nie działa drudzy że tylko pod Mk3 i juz sam zgłupiałem a boje sie że w trakcie wgrywania sie coś spieprzy. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.