Skocz do zawartości

Kilka problemow z BMW 530d.


baranmarcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

niedawno kupilem bmw 530d manual z koncowki 2003r z przebiegiem 155 tys km. po tygodniu eksploatacji zauwazylem kilka usterek. Wymienie wszystkie po kolei i prosilbym o porade, co to moze byc...

 

1. Miga zielona lampka przy wlaczniku swiatel;/

2. Przy gaszeniu samochodu slychac metaliczne stukanie. Zarowno na wcisnietym sprzegle jak i nie.

3. Lekkie stukanie przy zmianie biegu z 1 na 2 badz przy wstecznym.

4. Przy predkosci ok 15-30km/h slychac stukotanie z prawej przedniej czesci samochodu. stuka przy skreconych i prostych kolach, ale nie zawsze. czasem gdy auto jest na biegu i czasem gdy toczy sie na luzie.

 

 

Z gory dziekuje za porade.

 

p.s jesli zna ktos dobry zaklad na terenie krakowa i w rozsadnych pieniadzach to prosze podeslac namiary. Bede bardzo wdzieczny.

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a sprawdzales w ASO po numerach Vin czy auto ma faktyczny stan licznika?

 

Miganie lampki to napewno cos z elektryka, stukanie z 1 na 2 łacznik leastyczny wału albo co gorsza luz na moscie czy jakos tak, mialem cos takiego e 39, metaliczne stukanie przy gaszeniu to moze byc cos z amortyzacja silnika jakas poduszka albo co, lub rura wydechowa przy kacie sie poluzowala albo oderwala i obija sie o cos, mialem cos takiego w s60, jesli to stukanie przypomina pukniecie to moze byc sworzen.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też miga jak jest włączone światło na auto.

 

 

U mnie w pozycji auto nie miga, chyba ze dielach ma migac albo jakies inne lampy nie wiem.

 

Ja mam xenon dynamic i ustawione na światła dzienne (włączają się razem z silnikiem), auto z 2004.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też miga jak jest włączone światło na auto.

 

 

U mnie w pozycji auto nie miga, chyba ze dielach ma migac albo jakies inne lampy nie wiem.

 

Ja mam xenon dynamic i ustawione na światła dzienne (włączają się razem z silnikiem), auto z 2004.

 

 

Tez mam xenon dynamic, ale nie mam chyba opcji na swiatal dzienne i nie miga. Kolego a swiatla dzienne tzn ze swieca ci ksenony czy jak? Robiles jakis update softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miganie zielonej lampki oznacza usterke, metaliczny stuk przy gaszeniu silnika - u mnie ustal po wgraniu nowego softu, niestety w zamian zaczely przenosic sie wibracje z silnika na cale auto. Wolalbym, zeby stukalo.

Stuki z zawieszenia - to moze byc wszystko, m.in. przekladnia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.