Skocz do zawartości

Ratunku 318ci POMOCY


Starvedbody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dzisiaj postanowilem wymienic świece pojechalem do sklepu do kolegi i kupiłem świece. Postanowilismy ,sami je wymienic. Po wymianie nie pracowalem 1 gar. Podskoczyl do nas brat kolegi mechanik i by sprawdzic ktory gar niepali odłaczył jeden kabel (na właczonym silniku) i gdy okazało sie ,ze ten gar niby pali podłaczyl go zpowrotem i teraz nie paliły 2 gary. A komputer zgłupiał. Wskazówka od obrotomierza po wyłaczeniu za3mała sie na 0,5tyś obrotów. A wskazówka od temp. staneła po środku i nie opadała. Pojechalem do znajomego warsztatu. koles jeszcze raz rozebrał podłączył i nadal 2 gary nie paliły. Zostawilem samochod i wrócilem taxi do domu:( mam jechac na serwis płacic i płakac do aso czy co mam robic? Błagam jutro samochod potrzebuje :( Może podłączyc stare świece ?

 

Błagam pomóżcie. Nie wiem sam co robic :(

 

Pozdrawiam

Nałogowy wygniatacz asfaltu polskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione !!!! :D

 

Ale przez mechanika z ASO odrazu wiedział co i jak :D. A mianowicie od cewki do świecy idą kable moja miały 164 tyś za soba. Jak przyjechałem na wymiane silnik był ciepły i koles wygiadając świece obcęgami (z gumową nasadką) zamocno ścisnoł końcówkę metalowa i jak odgioł ja to naruszył gume i nastompiło po odpaleniu samochodu przebice... (robiąc dziurę w kablu) :( Podobnie z drugim kablem do świcy. Koleś przyszedł zdjoł metalową końcówkę owinoł taśma izolacyjna kablel i go podłączył wszystko chula czasami sporadycznie przerywa (w poniedzialek maja być kable).

 

(Dla zainteresowanych, moge przesłać zdjęcia. Napiszcie tutaj albo wyścijece e-maila - [email protected] - )

 

PRZESTROGI-> jak wymieniasz świece odłacz akumulator (mase czyli "-") i zaczekaj aż śilnik i kable bedza zimne oraz niewyginajcie kabli ani na sile ich nieściskajcie ręką na zimnym silniku wychodza spokojnie

 

Pozdrawiam

Nałogowy wygniatacz asfaltu polskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione !!!! :D

 

PRZESTROGI-> jak wymieniasz świece odłacz akumulator (mase czyli "-") i zaczekaj aż śilnik i kable bedza zimne oraz niewyginajcie kabli ani na sile ich nieściskajcie ręką na zimnym silniku wychodza spokojnie

 

pierwsze słyszę żeby odłączać aku przy wymianie świec - wiadomo silniczek ma być zimny. Wymieniałem juz w swoich autach świece z 10 razy i nigdy aku nie ruszałem przy tej czynności.

montrealblau metallic

http://images32.fotosik.pl/159/5915b878132dde91.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.