Skocz do zawartości

Wspomaganie kierownicy


Pasjonat

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak chodzi w Caddy ale w E38 chodzi lekko. Przekładnia jest z servotronic więc jeśli układ wspomagania jest sprawny powinna chodzić lekko przy małych prędkościach bodajże do 80km\h.

 

Wydaje się że strasznie ciężko chodzi to wspomaganie . Czym to może być spowodowane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania.

U mnie również spodziewałem się, że kierownicą będzie się kręciło łatwiej.

 

kiedys skasowalem sobie wszystkie błedy na kompie i przez jakis czas krecilo sie super . jednak nie trwalo to dlugo. gdzie przyczyna?

 

Hmmm.... a to ciekawe.

 

Czy ktoś może to potwierdzić? Skasowanie błędów na kompie może mieć wpływ na kręcenie kierownicą?

Układy wydechowe do BMW: www.pamaku.pl


Ten, kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego własnie nie wiem skad ten błąd. czytałem o nieszczelnosci zbiorniczka płynu do wspomagania i faktycznie troche sie pocił. zakleiłem to ale problem nie znikną. na dniach jade znow na komputer ale tym razem do profesjonalnego goscia wiec moze uda mi sie powiedziec na ten temat cos wiecej.
marolet@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przełożyłem koła z 16" na 17", a opony zamiast 215 dałem 245, kierownica zaczęła chodzić nieporównywalnie ciężej, jakby wspomaganie było uszkodzone. Po założeniu oryginalnych 16" wszystko wróciło do normy, kierownica zaczęła chodzić idealnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc blad modulu ZKE III lub blad magistrali K-bus.

wtedy servotronic nie bedzie dzialalo jak nalezy.

bedzie wtedy dzialalo wspomaganie, ale nie zalaczy sie pierwszy stopien

do manewrowania na postoju i przy malych predkosciach.

jesli to blad modulu to usuniecie bledow rzeczywiscie moze na krotko pomoc.

http://forum.7er.pl/images/signatures/212758479446f629c8be0f9.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz moze kolego co trzeba zrobic lub wymienic zeby tą usterke usunąć? gdzie sie znajdują te magistrale?

znajduja sie generalnie wszedzie. magistrale spinaja moduly i rozne urzadzenia. najczesciej powodem zlej komunikacji magistrali jest uszkodzenie ktoregos modulu.

zeby dowiedziec sie ktorego nalezy po poerwsze wiedziec ktore moduly chodza na ktorej magistrali i po kolei wypinac je i np. carsoftem sprawdzac, czy wciaz jest blad. jesli po wyjeciu ktoregos modulu blad nie powraca to znaczy, ze mamy uszkodzony modul.

ale moga byc takze inne powody bledow magistrali:

- braki w zasilaniu,

- przebicia na mase,

- kiepskie styki.

a to oznacza, ze podejrzane tez moga byc wszystkie wiazki i kostki.

bez BMW WDS (wiring diagram system) ani rusz...

http://forum.7er.pl/images/signatures/212758479446f629c8be0f9.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.