Skocz do zawartości

wymiana dyfera w e36...


prezeskk

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam "mały" problem otóż....mój dyfer strzelił wielki c....wycieka olej i to bardzo szybko coś w nim strasznie głośno stuka jak zmieniam biegi lub hamuje silnikiem lub normalnie i przymierzam się szybko...do wymiany dyfera nigdzie nie mogę dostać do e36 318is nawet na kochanej Gliwickiej giełdzie :( ale za to mamy od cholery dyferów z e30 318i i teraz jest pytanie...czy mogę zamontować z e30stki 318i dyfer ? lub z e36 2.0 ?? chodzi mi o małe przełożenie żeby lepiej się zbierało ;)

( jakie ma przełożenie dokładnie e36 318is 3.45? )

co doradzicie panowie ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z e30 1.8 napewno nie bedzie pasowal (inne mocowania, z e30 pasuja tylko do Compacta), a z e36 320 bedzie pasowal tylko teraz musisz dobrac przelozenie :P

 

Ja mam 2.0 i kupilem jakis czas temu most, ponoc mial byc z 1.8 is, bo ponoc 1.8 is i 2.0 maja takie same przelozenia. Most jezdzil na 1.8 is, ale jak do mnie dotarl to byl bez tabliczki z przelozeniem, ale nic zalozylem i sie okazalo ze z Vmax 215 zrobilo sie nicale 170 km/h ale chociaz zbiera sie lepiej :)

 

W miescie to jest dobre ale na trasie troche wiecej pali, wysokie obroty a mala predkosc :)

 

A zobacz jakie masz u siebie przelozenie... Tabliczka powinna byc kolo korka spustowe w moscie...

 

pozdrawiam MG

Bardzo Mądry Wybór :)

-OO=[][]=OO-


Nie sztuka zabić muche przednią szybą :)

Sztuka zrobić to boczną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego

Mam do sprzedania zwykły dyfer do e36 silnik 1.8is rocznik 92 bo u siebie założyłem od rozbitej dyferencjał ze szperką ;)

 

Jesli chcesz jestem z okolic Olkusza od Gliwic nie jest daleko wiec mozesz podjechać. W pełni sprawny, napewno się dogadamy

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie byłem dziś na kanale u znajomego i niestety....żadnego oznaczenia nie znaleźliśmy ( a dużo czyszczenia mieliśmy i nic nie było:( )

 

czyli jak kupie z 2.0 to nic się nie zmieni w moim IS`e ? jak przełożenie jest te same ?

szymoncobo jak możesz podeślij na pw numer gg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zakupiłem wczoraj most do mojego ISa przewoziłem go z Gliwic do K-K i wszystko fajnie czyściutki w ogóle igiełka rano wyciągam go z bagażnika daje do garażu przychodzę ok 15 żeby zabrać do montowania a tu zonk wielka plama oleju pod nim...i teraz pytanie czy jest zj....czy po prostu jak położyłem go w innej pozycji to ten olej się rozlał ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam 2.0 i kupilem jakis czas temu most, ponoc mial byc z 1.8 is, bo ponoc 1.8 is i 2.0 maja takie same przelozenia. Most jezdzil na 1.8 is, ale jak do mnie dotarl to byl bez tabliczki z przelozeniem, ale nic zalozylem i sie okazalo ze z Vmax 215 zrobilo sie nicale 170 km/h ale chociaz zbiera sie lepiej :)

 

To jest niemożliwe - 320 i 318is mają identyczne dyfry i jest tam najkrótsze z możliwych przełożeń do E36 - 3.45. Krótszego dyfra nie ma. 316 i 318 miały 3.38

 

prezeskk - jak położyłeś dyfer pionowo pod ścianą to olej wyciekł przez odpowietrznik z tyłu. Druga opcja to że wyciągnąłeś lekko na zewnątrz flanszę półosi napędowej i olekj wyciekł.

www.turboBMW.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MG_BMW napisał:

 

Ja mam 2.0 i kupilem jakis czas temu most, ponoc mial byc z 1.8 is, bo ponoc 1.8 is i 2.0 maja takie same przelozenia. Most jezdzil na 1.8 is, ale jak do mnie dotarl to byl bez tabliczki z przelozeniem, ale nic zalozylem i sie okazalo ze z Vmax 215 zrobilo sie nicale 170 km/h ale chociaz zbiera sie lepiej

 

 

korona:

To jest niemożliwe - 320 i 318is mają identyczne dyfry i jest tam najkrótsze z możliwych przełożeń do E36 - 3.45. Krótszego dyfra nie ma. 316 i 318 miały 3.38

 

A widzisz mozliwe staje sie mozliwe gdy jestes szczesliwym posiadaczem BMW :) A tak naprawde to dowiedzialem sie ze to jest most od 1.8 IS ale od automata i ponoc to przelozenie 4.4... :)

 

Cytuje kolege :)

 

Pawel BMW e36:

 

niestety w e36 320 nie masz wyboru w przelozeniach, 320 ma mala glowe, duz glowa nie pasuje do tylnego wozka, przelozenie masz 3.45 takie jak w 318 i w 318is, pozniej sa dyfry od automata 318is i on ma 4,4 wiec juz jest bardzo krotki, predkosc maks to pewnie ze 160 i odcinka na 5 biegu, skolei jak dasz dluzszy dyfer np z 316 tbo tam jest 3.38 to bedzie szybszy ale wolniej bedzie przyspieszal...

Bardzo Mądry Wybór :)

-OO=[][]=OO-


Nie sztuka zabić muche przednią szybą :)

Sztuka zrobić to boczną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.