Skocz do zawartości

Czy wszystkie wtryski podają paliwo w tym samym czasie?


kryters

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie odnośnie silnika 4 cylindrowego: Czy wszystkie 4 wtryski podają paliwo w tym samym czasie do cylindra czy jakoś grupowo (na przemian) :?:

 

Najczęściej dwa środkowe/dwa zewnętrzne i tak na przemian. Nie znam tradycyjnego silnika który działałby inaczej. Chodzi o odpowiednie wyważenie jednostki etc.

 

Coś w tym stylu:

 

http://wow33.republika.pl/budowa_silnika_spalinowego1.jpg

Compact sprzedany. Teraz E46 i to w kombi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie odnośnie silnika 4 cylindrowego: Czy wszystkie 4 wtryski podają paliwo w tym samym czasie do cylindra czy jakoś grupowo (na przemian) :?:

 

Najczęściej dwa środkowe/dwa zewnętrzne i tak na przemian. Nie znam tradycyjnego silnika który działałby inaczej. Chodzi o odpowiednie wyważenie jednostki etc.

 

Nie do końca Hiv..... dwa tłoki, które chodzą razem (mają ten sam kąt obrotowy zawsze) jednak pracują z przesuniętą fazą (jest to czterosuw a więc co dwa okrążenia wału, odbywa się wybuch) czyli jak jeden z dwóch, które chodzą razem idzie do góry to wypycha spaliny to drugi, który idzie do góry napręża mieszankę przed wybuchem.

 

A więc każdy cylinder dostaje dawkę paliwa z osobno a nigdy ( w silnikach ze czterema cylindrami) razem. ... widać na tym obrazku: http://gofree.indigo.ie/~vire7/images/4stroke.gif

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam się o to bo ostatnio sprawdzałem wtryski. Wyciągnąłem całą listwę i zakręciłem rozrusznikiem. I wszystkie cztery wtryski równocześnie podawały paliwo. I chciałem się w końcu dowiedzieć jak to jest bo w Sam naprawiam wyczytałem że

"Sterowanie wtryskiwaczy jest pół sekwencyjne, to znaczy że na jeden obrót wału korbowego jednocześnie dwa wtryskiwacze podają paliwo: na przemian do 1 i 3 cylindra lub do 2 i 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Sterowanie wtryskiwaczy jest pół sekwencyjne, to znaczy że na jeden obrót wału korbowego jednocześnie dwa wtryskiwacze podają paliwo: na przemian do 1 i 3 cylindra lub do 2 i 4.

 

tak to się zgadza..... ale nie w tym samym czasie. Podczas jednego obrotu podane jest paliwo do 1i3 lub 2i4 ale np kiedy wał jest w pozycji 180 stopni do 1 a 360 stopni do 3.

 

Nie może być tak, że wszystkie równocześnie podają paliwa.... albo silnik bardzo szybko się kręcił a nie byłeś w stanie zobaczyć różnicy. Czy nie patrzałeś czasem na zasilanie wtrysków paliwem ale przed wtyrskami, które są sterowane elektronicznie i otwierają się jak pisałem powyżej?

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo nie kręciłem silnikiem także za szybko się nie kręcił. Także chyba widziałbym chociaż minimalną różnice. A było tak jak pisałem. Z wszystkich jednocześnie przerywanym strumieniem leciało paliwo. Kształt strumienia był dobry- taka stożkowata mgiełka.

A pytam o te wtryski bo mam problemy z zapalaniem. Trzeba długo kręcić zanim zapali. I jak już odpalę to z rury śmierdzi benzyną i silnik kuleje. Dodam troche gazu i juz wraca do normy. Także wydaje mi się że go zalewa.

Czy nie patrzałeś czasem na zasilanie wtrysków paliwem ale przed wtyrskami, które są sterowane elektronicznie i otwierają się jak pisałem powyżej?

Zasilania nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne.... a czy jak już zapali, czy silnik chodzi duzo szybciej niż normalnie? Może powietrze dostaje się do silnika przy kolektorze gdzieś?

 

To, że trochę śmierdzi benzyną po zapaleniu, to jest ok, ponieważ komputer daje bogatszą mieszankę na początku. Pozwala to łatwiej zapalić i szybcie rozgrzać katalizator.

 

Nie jest to problem czasem ze świecami lub z wysokim napięciem....? Czy przy odpaleniu słychać jak silnik pali na dwa/trzy cylindry ale nie na wszystkie? Jeśli tak, to sprawdż kable od wysokiego napięcia.

Uzależniony od 325iC

Zakochany w żonie

.....ja też jeżdżę E30 z wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.