Skocz do zawartości

Turbina BMW 524TD


ŁukaszB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem moje autko wogole nie ma przyspieszenia budzi sie w granicach 4000 obrotow :( co moze byc tego powodem?? bylem u mechanika i powiedzial mi ze turbina ma lekkie luzy na lopatkach i przez to podaje olej czy moze to byc powodem ze autko jest takie slabe? Prosze pomuzcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj podkręcić zawór żeby prawie się nie otwierał,ale jeżeli turbo już ma luzy i bierze olej to szybciej się wykończy i koszty będą wieksze.sprawdz stan oleju bo nawet się nie obejżysz a turbo nie dostanie oleju i po nim.sam sprawdz czy turbo ma luzy.ściągnij wąz od turbo i palcami chwyć za ośkę poruszaj we wszystkie strony,lekki luz ok jak większy niż1mm i słychać :umarło"ściągnij wąż który idzie od turbo do kolektora powietrza ,trochę oleju:ok dość dużo:turbo umiera.jeżeli turbo jest ok sprawdz filtr paliwa albo pokombinuj z zaworem ciśnienia turbo.PRÓBUJ I NIEPODDAWAJ SIĘ. POZDRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor mam juz na maxa otwatry tak ze daje maxmalne cisnienie. Sprawdzilem turbinke i ma delikatne juz luzy i sprawdzilem takze waz od kolektora do turbiny i ma delikatna ilosc oleju a, wszystkie filtry mam wymienione. Czy to znaczy ze mam turbinke do wymiany?? a moze cos innego jest przyczyna??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz dokładnie wąż od tutbo do kolektora czy jest szczelny,słyszałem że lepiej jest dorobić z nierdzewki.a czy układ wylotowy spalin jest ok?może jest przypchany.a czy masz katalizator?też nieraz jak jest już stary to robi więcej złego niż dobrego i utrudnia odchodzenie spalin.albo auto dostaje zbyt mało paliwa.trudno mi powiedzieć nie jestem fachowcem ale staram się ci pomóc.POZDRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz dokładnie wąż od tutbo do kolektora czy jest szczelny,słyszałem że lepiej jest dorobić z nierdzewki.a czy układ wylotowy spalin jest ok?może jest przypchany.a czy masz katalizator?też nieraz jak jest już stary to robi więcej złego niż dobrego i utrudnia odchodzenie spalin.albo auto dostaje zbyt mało paliwa.trudno mi powiedzieć nie jestem fachowcem ale staram się ci pomóc.POZDRO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.