Skocz do zawartości

Poszukuje dobrego elektryka e39 3.0d 99r


ziemba75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje tą droga elektryka :hand: z Warszawy mam problem z e39 3.0 d 99r automat od czasu do czasu pojawia mi sie jakieś zwarcie i przestaje działać sterowanie w kierownicy , radio , podgrzewane fotele i wspomaganie działa na jakieś 50 % poza tym wszystko jest idealnie mija jakiś czas i samoistnie wszystko wraca do normy . Proszę o pomoc jest to bardzo upierdliwe :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Wspomaganie kierownicy raczej nie ma nic wspólnego z tą resztą, którą opisałeś. Mogę się mylić, ale tam chyba w ogóle nie ma elektroniki, tylko mechanika. Natomiast sterowanie w kierownicy, radio i fotele spotykają się w centralnej konsoli, łatwo się to wyciąga, więc może wywal panel Klimy, radio i zobacz czy to nie jakiś banalny luz na kostkach czy przycięta wiązka kabli. Bo wydaje mi się, że jakby zwarcie było, to by wywalił któryś z bezpieczników i by się samo nie naprawiło po jakimś czasie.

Respekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pada ci taśma w kierownicy i niedługo całkiem padnie. Taśma jest to przewód idący do multifunkcji w kierownicy. On pracuje razem z ruchem kierownicy i potrafi się przetrzeć po paru latach. Można tą taśmę dostać w ASO. Jeśli chodzi o wspomaganie to na pewno z innego powodu. Może sprawdź poziom płynu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za podpowiedz to zwarcie jest na tyle dziwne ze pojawia sie samo z siebie i znika równie szybko i nic sie z tym nie wiąże macie może jakieś fotki lub jakiś schemat jak dostać się za radio i panel Klimy , z góry dzięki. A co do taśmy jak przechodzi zawarcie to wszystko działa idealnie , razem z pojawieniem się zwarcia wspomaganie chodzi ciężej i kierownica sama sobie jeździ góra dół i czasem zapala się oświetlenie wnętrza jak zwarcie minie wszystko wraca do normy i wspomaganie działa dużo lżej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem forum i znalazłem taki sam problem oto rozwiązanie ( koszt 150 zł serwis inchape wrocławska ): Jeśli ktoś ma podobny problem to zapraszam do wymiany włącznika zapłonu. Duża czarna kostka. Problem znika . BŁOGOSŁAWIE BMW Klub Polska :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładnia jest z servotronic . Jeśli jest bajzel z elektryką to może ogłupia ona ten system. Powodując że przy niskich prędkościach zmniejsza siłę wspomagania.

Właśnie tak sie dzieje jutro jade do inchape kupic tą kostke wymienie i opisze co sie dzieje ale licze ze przejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.