Skocz do zawartości

szpera do mojej 518i


ronin19

Rekomendowane odpowiedzi

Do szpery od 535i nie będzie pasować wał i półosie. Inna jest także belka z tyłu i nie wiem czy nie trzeba by jej też wymienić.

 

powiedzmy że kupisz szpere z małą główką odpada wtedy kwestia spasowania wału do szpery. Wtedy pozostaje kwestia półosi czy będą pasować od 518 do szpery. Belka też na śmietnik bo pewnie szpera będzie od 525.

 

Z tą belką to trzeba by sprawdzić czy pasuje bo nie wiem ale ktoś kiedyś pisał że do 520 zakładał szpere od 525 i zmieniał belkę czy zrobił to na wyrost nie wiew.

 

także podlicz sobie cenę tych gratów które będziesz potrzebował. Plus olej do szpery 100-200zł zależy gdzie kupisz, jeśli jakieś uszczelnienia są zużyte to 100zł od strony wału i 2x od półosi chyba 50-60zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpery od 518/520 raczej nie kupisz trzeba by od M20B25 one są z małą główką wtedy wał będzie pasował.

 

Co do belki to nie wiem czy trzeba zmieniać, jeśli okazałoby się że jednak to od wersji silnikowej z której będzie szpera.

 

Szpera z m20B25 ma przełożenie 3.73 więc jest krótsza co będzie skutkowała skróceniem przełożeń czyli obniżeniem Vmax ale powinna sie lepiej zbierać.

 

Co do pól osi trzeba by sprawdzić czy będą pasować może zmierz sobie rozstaw śrub u siebie. Następnie zaatakować handlarza może Ci pomierzy w tej co będzie chciał sprzedać.

 

Kupić szpere z małą główka to też nie lada wyczyn, jedną widziałem na allegro pierwszą od dawna.

 

Belka do wału nie ma nic. Z belką chodzi tylko oto czy przyjmie szpere od innej innej e34. Czy będzie się dało szpere do Twojej belki przykręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.