Skocz do zawartości

Silnik sam gasnie,gdy jade na trasie to czasami przerywa E39


Danielek55

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

 

Mam problem, może nawet dość poważny.Nie wiem co sie dzieje z moim autem.Posiadam BMW e39 520i 150km.Od pewnego czasu zaczęły sie dziać dziwne rzeczy a mianowicie na postoju czasami silnik sam sie wyłączy, jak jadę na trasie czasami mi szarpnie.

Czasami muszę dodać gazu bo inaczej nie odpali, gdy wcisnę pedał gazu to wtedy zaskoczy i sie włączy silnik

 

Wymieniłem filtr paliwa,pomyślałem ze to może to ale ciągle to samo.

 

Może ktoś z użytkownikowi miał podobny problem.Z góry dziękuje za pomoc.Pozdrawiam

Edytowane przez Danielek55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie zaobserwowałem,żadnej pierdziawki nie dostaje auto przy dodawaniu gazu,jedynie gdy zgaśnie i dodaje gazu aby go odpalić troszkę sie potrzęsie a dalej już jest ok, bardzo ładnie chodzi.

 

MOD EDIT:

Proszę przeczytać regulamin.

Proszę wpisywać kod modelu w temacie i nie tworzyć tego samego wątku więcej niż raz.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam sprawdzenie na testerze diagnostycznym by upewnić się bo te objawy wskazują albo na czujnik położenia wału albo czujnik położenia wałka rozrządu :wink:

 

 

 

Jeśli faktycznie byłoby tak ,ze jest to czujnik położenia wału albo czujnik położenia wałka rozrządu to koszt naprawy jest wysoki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnią sobotę wymieniałem czujnik położenia wałka rozrządu (sterujący zaworami wydechowymi) i to u Ciebie raczej nie jest to, bo silnik przed jego wymianą na sprawny nie gasł, a jedynie przy zmianie biegów na niskich obrotach miał taką chwilę hmm.."zawahania czy jechać" i trochę więcej palił... Koszt nowego w ASO to ok. 350 PLN, ja kupiłem na Allegro w stanie jak nowy za 110 PLN (z przesyłką)... U Ciebie może być od wałka sterującego zaworami dolotowymi lub wału korbowego... Ale nie dowiesz się zanim nie podłączysz do kompa...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.