Skocz do zawartości

Czy to zagra w 1er ?


zyghom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako ze sie nie da sluchac tego co jest w standardzie w 1er postanowilem cos zamontowac

po dlugich namyslach wyszlo tak:

1-przod: 3-way DLS Iridium 6.3 165mm

2-tyl: Focal 130 CVX

3-wzmacniacz: Helix DB4

4-do tego oczywiscie osprzet czyli kabelki, HU zostaje (CCC), z niego wyjscie po audio, kondensatorek 2F

 

wszystko w miejsca fabryczne

 

czy jakies macie z tym sprzetem doswiadczenia ?

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doswiadczen ztym sprzetem akurat niemam ale po opiniach jakie czytałem zagra ći to naprawde ładnie wytłum tylko porzadnie przednie drzwi i bedzie naprawde czysto i głosno pozdrawiam

Moje BMW- E30 318I,

- E34 525TDS

-E32 730IA-kochana babcia

-E34 520I M50

E46 Touring 320CI M54

E36 M43 Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po dlugich namyslach wyszlo tak:

1-przod: 3-way DLS Iridium 6.3 165mm

 

Witam,

 

co prawda nie mam doswiadczenia z tym sprzetem ale za to mam pytanie :) z przodu wejdzie 165mm? wiesz moze jaki jest rozmiar standardowych glosnikow?

ciezko cokolwiek znalezc w necie o audio w E87 wiec jesli masz jakies linki to zapodaj :)

 

pozdr

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem dokladnie jak wyglada przednia tapicerka w jedynce, ale z tego co na szybko widzialem na jakis fotkach to bez przerobki tapicerki nie ma szans upchnac tam 165mm glosnikow w drzwiach. Generalnie polecam dobry, dobrze zaaplikowany, zestrojony zestaw dwudrozny.

Zestawy trojdrozne to robota dla fachowcow - ich montaz w fabryczne czyli generalnie byle jakie miejsca przysporzy wiecej klopotow niz korzysci i efektu niestety nie bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem dokladnie jak wyglada przednia tapicerka w jedynce, ale z tego co na szybko widzialem na jakis fotkach to bez przerobki tapicerki nie ma szans upchnac tam 165mm glosnikow w drzwiach. Generalnie polecam dobry, dobrze zaaplikowany, zestrojony zestaw dwudrozny.

Zestawy trojdrozne to robota dla fachowcow - ich montaz w fabryczne czyli generalnie byle jakie miejsca przysporzy wiecej klopotow niz korzysci i efektu niestety nie bedzie...

 

w 1er z przodu jest tak:

1-tweetery wiadomo

2-10cm w drzwiach

3-16,5cm pod siedzeniami

 

tak wiec 2drozny musialby byc bez tych pod siedzeniem za to z wiekszym niz 10cm w drzwi

a tak to 3 drozny i wtedy 165mm pod siedzenia, 10cm w drzwi i tweetery

 

z tylu miejsce na 10cm choc bede probowal wbic tam 13cm focale coax z tweeterem

 

zestaw zamowiony lacznie z robota, robia to fachowcy z kliniki dzwieku, widzialem jakie maszyny robia wiec ...

do tego wyjda z CCC po liniowym, wyrzuca wszystkie kable, dorzuca 2F - mam duze z tym zwiazane nadzieje

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Fachowcy" z krakowskiej Kliniki Dzwieku?

 

Nie wiem czego oczekujesz ale nie sadze by jakos super to zagrało. Z reszta poczytaj o podobnym problemie wlasnie z systemem 3way w Golfie V gdzie umiejscowienie woofera jest i tak sporo lepsze niz w 1er.

 

http://www.audiocar.pl/forum/viewtopic.php?t=3180

 

Jakby jednak nie patrzec to mam nadzieje, ze bedziesz zadwolony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wzm pasuje do tego zestawu jak świni siodło ... ze juz nie wspomnę o pomyśle wsadzenia DLSowego woofera pod to siedzenie . Te fabryczne nokie jakie są takie są , ale jest małe ale ... mimo wszystko są projektowane tak aby grały jakoś w tych nietypowych miejscach - w tym przypadku pod fotelem . Natomiast takie DLSy które chcesz nabyć przystosowane są do grania w pojemności drzwi . Edytowane przez Mehow
marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wzm pasuje do tego zestawu jak świni siodło ...

 

to jaki ?

 

nie wiem jaki bo nic nie wspomniałeś o swoich wymaganiach brzmieniowych - to jest tak samo jak z wyborem auta . Natomiast faktem jest że klasa wzm ma sie nijak do głośników , których na nim nie wykorzystasz nawet w 1/4 .

 

ps. wyedytowałem swój poprezdni post

marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmienie - ciekawe co mam napisac ;)

powiem tak: w domu mam NAD 340 i 520 do tego B&W DM 305 i to mi pasuje

tu chcialbym podobnie

 

1.wszystkie glosniki w mojej 1er sa Philips - no chyba, ze "myszowaty klamie jak pies"

2.nie chce zmieniac pozycji glosnikow ani przerobek w tapicerce

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmienie - ciekawe co mam napisac ;)

powiem tak: w domu mam NAD 340 i 520 do tego B&W DM 305 i to mi pasuje

tu chcialbym podobnie

 

 

to juz cos pomoże ... taki profil brzmienia w samochodzie da Tobie połączenie audisona (wzm) i Focala (głoś) , natomiast DLS charakteryzuje się brzmieniem jakie bardziej nie moze sie róznić od focala . I fakt wrzucenia do jednego "kubła" tych dwóch marek jest tylko jednym bardzo złym pomysłem z przytoczonych w tym topicu .

 

1.wszystkie glosniki w mojej 1er sa Philips - no chyba, ze "myszowaty klamie jak pies"

 

philips czy nokia - chodziło o fabryczne

 

2.nie chce zmieniac pozycji glosnikow ani przerobek w tapicerce

 

owszem zrozumiałe ale na tle klocków jakie mają być montowane jest to zasadniczy i elementarny błąd . CarAudio to niestety nie HomeAudio gdzie kupujesz wzm , CD , kolumny , stawiasz i to gra - choć i tu róznie bywa .

 

Decydujac się na głośniki typu DLS iridium należy zadbać o odpowiedni montaż i styrojenie , w przeciwnym razie nie poczujesz nawet połowy wydanych pieniędzy i ten sam efekt uzyskasz z głośnikami trzy razy tańszymi .

 

Cały ten zestaw ma typowe objawy "leży , kurzy sie na półce , trza jakoś wypchnąć" ...

marnujesz życie jeżeli nie jesteś dobry w tym co robisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ten zestaw ma typowe objawy "leży , kurzy sie na półce , trza jakoś wypchnąć" ...

 

super, tylko, ze poza tym stwierdzeniem bylbym raczej wdzieczny za podpowiedz w stylu:

1-podejdzie to: xx. xx.. xxx ... - za ok YYY

2-ew. to : vvv.vvv.v..vv - za ok ZZZ

 

i to bylaby jakas konkretna podpowiedz/odpowiedz

fajne brzmienie jest tym, co pomaga w umilaniu jazdy, aczkolwiek nie poczuwam sie do bycia car-audio-filem wiec wolalbym w tym przypadku rybke niz wedke

 

widzialem tutaj zrobione auto marki UAZ za ok 200$ ze sprzetem w srodku za ok 12 000 $ - mnie do takiego fanatyzmu bardzo daleko

poza tym Kenedy ma u mnie grac, a glosniki pokazac, ze Kenedy umie szybko grac

jednoczesnie Manhattan Transfer ma byc tym czym jest prawdziwy wokal

a Metallica ma grzmotnac i tez to ma byc slyszalne

no i na koniec Rodgrigez

 

tak wiec caly przekroj - Myslenice zostawiam w Myslenicach ;-)

 

i nie zamierzam gonic kroliczka - wole go kupic w sklepie z kroliczkami

zh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.