Skocz do zawartości

buja się tył na zakretach!


silver86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio zacząłem słyszeć skrzypienie na wybojach lub progach zwalniających , które dochodzi z tyłu od strony kierowcy. Buja mi również tyłem od pewnego czasu jak przewiozłem swój stary silnik w bagażniku.. Myślę, że winny jest amortyzator. Co Wy o tym sądzicie? Jak to najlepiej sprawdzić? Czytałem na forum, że diagnostyka i szarpanie nie zawsze pokazuje uszkodzenie amortyzatorów. Miał już ktoś taki problem? Tył mam wyżej niż przód, ponieważ poprzedni właściciel sportowe sprężyny założył. W jeździe podobno z lewej strony lekko auto jest zapadnięte.

http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ostatnio zacząłem słyszeć skrzypienie na wybojach lub progach zwalniających , które dochodzi z tyłu od strony kierowcy. Buja mi również tyłem od pewnego czasu jak przewiozłem swój stary silnik w bagażniku.. Myślę, że winny jest amortyzator. Co Wy o tym sądzicie? Jak to najlepiej sprawdzić? Czytałem na forum, że diagnostyka i szarpanie nie zawsze pokazuje uszkodzenie amortyzatorów. Miał już ktoś taki problem? Tył mam wyżej niż przód, ponieważ poprzedni właściciel sportowe sprężyny założył. W jeździe podobno z lewej strony lekko auto jest zapadnięte.

 

Jak Ci kołysze to amortyzator sie zuzył czy wylal jak sie to mowi popularbnie. Jak wiozles cos ciezkiego to pewnie sie rozszczelnil i wylal ze starosci.

Jak masz watpliowsi to popros kogos wprawnego i zakołysaniem auta to ci stwierdzi jesli chcesz byc pewien na 100% to test amortyzatorów w warsztacie.Skrzypienie moze tez bys spoowodowane zatarciem sie lelmentow zawieszenia łaczniki stabilizatorów,tzw okularami.trzeba wejsc pod auta na kanał czy na podnosniku poruszac mocno i słuchac.

BMW 730iA wcześniej

BMW 520i E34, BMW 318 E21, BMW 525 TDS E34, BMW 525i E34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.