Skocz do zawartości

Pomocy pilnie kontrola trakcji i ABS,


Marek- BMW Klub Polska

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie znalazłem w wyszukiwarce informacji na interesujący mnie temat, a potrzebuje bardzo pilnie informacji i porady . Kontrola trakcji i ABS wcześniej się świeciły ,obecnie po przekręceniu kluczyka się nie świecą ale za to gdy ruszam to zaczyna migać kontrola trakcji i autko traci moc i koniec jazdy :( . Jaka przyczyna może ktoś mi podpowie bo mam to autko dopiero parę dni i jeszcze nie wszystko wiem a ponadto niemam żadnej insteukcji do tego samochodu :mad2: . Podobno poprzedni właściciel wymienił pompe ABS-u , ja muszę zmienić klocki z przodu bo już czas ,ale czy to ma jakiś związek z tym że komputer nie pozwala na jazę?

Niestety to moje pierwsze BMW i niewiem co dalej, możę ktoś mi podpowie ?

Dziękuje z góry :modlitwa:

BMW i wszystko jasne!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przewod podcisnienia dochodzacy do przepustnicy jest nieszczelny lub uszkodzony dlatego silnik traci moc przy starcie i nie nadaje sie do jazdy.

 

Sprobuj deaktywowac kontrole trakcji i zobacz czy wtedy samochod nadaje sie do jazdy. Robisz to tak: odpal samochod, nacisnij przycisk DSC i przytrzymaj go przez okolo 15 sekund, jezeli to jest biegowka powinno zapalic ci sie pomaranczowe swiatelko trakcji oraz czerwone swiatelko hamulcow, jezeli automat to tylko pomaranczowe swiatelko trakcji. Po pelnej deaktywacji sprobuj ruszyc samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opisz dokładniej!!!! co to znaczy że sie swieciły??? swieciły sie non stop czy tylko na poczatku??? jesli było normalnie tzn sie zapalały a potem gasły to ok, ale jesli sie swieciły non stop tzn ze cos było uszkodzone lub wyłaczone. może cos naprawiałes czujniki abs-u bezpieczniki???? i niechcacy właczyłes ABS lub trakcje i wyszło cos co chciał ukryc poprzedni własciciel.
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukaszPL: niestety nie mam przycisku DSC, jedyny przycisk jaki mam to ASC :|

 

Te autko kupiłem nie dawno, tak jak pisałem wcześniej to właściciel wymienił pompe ABS-u ale nie wykasowali mu kontrolek, świeci się ABS i jeszcze jedna kontrolka od układu hamulcowego. Tzn. świeciły się one jak kupiłem auto. Pojechałem wczoraj na komputer i powiedzieli mi, że jakieś 3 przeowdy od ABS-u albo od czegoś innego (nie wiem dokładnie, ale napewno od ukłądu hamulcowego) są do naprawy. Ale powiedzieli,ze jeździc można. Dzisiaj rano odpalam autko, patrzę a tu ani nie świeci się kontrola trakcji ani ABS, myślałem, że może się naprawiło (samo :D) lecz po przejechaniu 3 metrów zaczyna mrygać kontrolka od trakcji i w tym czasie samochód momentalnie zwalnia, można poruszać się nim z prędkościa 3km/h, lecz jak dodam gazu to znó to samo.

BMW i wszystko jasne!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłęm :D

 

Wszystko OK, można znów jeździć, tylko... jeśli chciałbym włączyć znów ASC to się nie da, teraz cały czas świeci się kontrola trakcji. W sumie dobrze, bo przynajmniej moge jeździć.

 

Naprawdę wielkie dzięki i duże piwo dla Ciebie Łukasz. Pozdrawiam.

BMW i wszystko jasne!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłęm :D

 

Wszystko OK, można znów jeździć, tylko... jeśli chciałbym włączyć znów ASC to się nie da, teraz cały czas świeci się kontrola trakcji. W sumie dobrze, bo przynajmniej moge jeździć.

 

Kontrolka trakcji swieci sie tzn ze trakcja jest wylaczona, prawdopodobnie po kazdym odpaleniu samochodu bedziesz musial ja deaktywowac.

Przypomnialem sobie wlasnie ze moglbys rowniez zerknac na kable ktore dochodza do sensorow ASC w kolach. Moze sa poobrywane lub sensory same w sobie nie funkcjonuja tak jak powinny. W domowych warunkach to chyba tylko wizualnie mozesz stwierdzic jakakolwiek usterke.

 

Naprawdę wielkie dzięki i duże piwo dla Ciebie Łukasz. Pozdrawiam.

 

Przynajmniej czesciowo i tymczasowo rozwiazalem twoj problem.

Wizyta u mechanika chyba cie nie ominie niestety :(

Dzieki za piwo ale chyba tylko wirtualnie bedziemy mogli go skonsumowac http://ot.mklub.net/images/smiles/piwo.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kątrolek absu i trakcji nie gasi sie tak jak np poduszek, one zapalaja sie jak jest jakis błąd ale gasna po naprawie lub po ponownym przekreceniu kluczyka, gdyby wszysko było ok nie paliłby sie. podejżewam sie że masz uszkodzony jakis element dlatego ktos wyłaczył na stałe controle trakcji, mozna to zrobic bezpiecznikiem lub odcinajac jakis czujnik abs-u. prawdopodobnie nie masz tez abs-u.
535d M-pakiet, M5 E39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Czy wie ktoś jak wyłączyć ASC w 750 E32 jeśli fabrycznie (tak mi się przynajmniej wydaje) niema przycisku??? Czy jest taka możliwość wogóle? :evil:

 

Zerknij na schemat elektryczny moze wyjecie ktoregos z bezpiecznikow deaktywuje ASC. :think:

Jezeli faktycznie tak jest moglbys sobie wtedy podlaczyc swoj wlasny przycisk deaktywujacy ASC :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.