Skocz do zawartości

Pomocy nie ma oleju w moim 318i/ co robić błagam pomocy


JohnyBMWe36

Rekomendowane odpowiedzi

Na końcu bagnetu powinieneś mieć taki plastik z naciętym polem o długości kilku cm, po wytarciu i włożeniu bagnetu w tym polu musi się mieścić poziom oleju, oczywiście silnik nie może pracować ani być przed chwilką zgaszony, bo olej nie zdąży spłynąć i pokaże za mało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. jak sie sprawdza poziom oleju w BMW e36 318i?

 

:mad2: z tego co się orientuję to takich podstaw mieli uczyć na kursach prawa jazdy.

Wybacz ale moje zdanie jest takie - skoro pytasz jak masz zbadać stan oleju i co zrobić jesli jest go za mało - wymień jak najszybciej auto na ROWER.

 

 

Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,

 

Do sprawdzenia oleju potrzebne są dwie ważne rzeczy:

-auto musi stać poziomo (nie przechylone)

-musisz mieć pewność, że caŁy olej spŁynąŁ do miski olejowej, czyli sprawdzamy tylko wtedy gdy silnik byŁ nagrzany do temperatury roboczej i odczekujemy kilka minut, po zgaszeniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shock:

...ale dokładnie tak jak kolega Jakub ci opisał, a dla twojego bezpieczeństwa sprawdziłbym (lub poprosiłbym kogoś) by sprawdził mi pozostałe płyny eksploatacyjne w twojej bmw, lepiej dmuchac na zimne bo aż ciarki mi przechodzą jak pomyśle czego tam jeszcze może brakować.

 

Pozdrawiam i zachęcam do zapoznania sie z codziennymi czynnościami obsługi pojazdu samochodowego.Napewno trochę wiedzy nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr2569 ma troche racji no moze nie do roweru ale tramwaj.

Wlasnie chodzi o prawo jazdy i teraz obowiazkowo trzeba to wiedziec :D tak samo jak w rowerze trzeba wiedziec gdzie znalezc wentyl bo uszlo powietrze W KOLE :cool2:

Moja rada zawolaj kogos kto ma troche wiecej pojecia a moze jeszcze pojezdzisz sobie tym autkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.