Skocz do zawartości

Dziwny dzwięk M70


BlackSEO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam dziwny dzwięk na zimnym silniku -

- jak się troszkę przejadę i rozgrzeje się silnik nie slychać go zupełnie. Dochodzi z przodu silnika jakby spod korka na olej. Po odkreceniu korka z olejem ewidentnie się nasila - co słychać w polowie filmiku. Olej byl wymieniany 2000 km temu, jezeli w czymś pomoże ta informacja, to jest to 15w-40. Oczywiscie pojadę z tym sobie do warsztatu, ale może ktoś na szybko wie co to może być. Aha, w naturze ten dzwięĸ nie jest az tak głosny jak na filmiku - widocznia aparat lepiej złapał częstotlowość tego dzwięku, niż szum v12 ;)

 

edit: silnik pracuje bez zarzutu, równiutko, test z 2EUR przechodzi bez problemu, nie dymi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zabawa z dziwnym dzwiękiem odsłona druga:

 

auto wróciło z warsztatu, dzwięku nie ma, podobno łańcuch tarł o jakąś obudowę, panowie uzyli sformulowania, że "wyregulowali" rozrząd. nic nie bylo wymieniane. Natomiast z tego miejsca gdzie jest łańcuch, dobiega lekkie wycie (dzwięk przypominający taki, jaki jest ze wspomagania gdy za mało płynu). Niestety nie wrzucę odpowiedniego filmiku, gdyż na filmie go nie słuchać :) i teraz tak: w warsztacie powiedzieli że tak juz musi być, ze przeciez to starszy samochód, pitu-pitu :) warsztat powinien miec pojecie, bo został mi polecony przez uzytkowników z hiszpańskiego forum ósemkowego, zreszta, nic ponizej v8 tam nie stało.

 

no i teraz nie wiem :) może ktoś coś doradzi ?? :) byłbym wdzięczny :)

 

PS :) jak ktoś chcialby moze na gg/icq poromansować o ósemkach, to ja zapraszam na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś chcialby służyć radą to oto filmik z tym dzwiękiem -

- dochodzi z miejca gdzie mniej więcej jest łańcuch i te dwa koła zębate :)

 

jutro albo pojutrze pojadę do aso na wymianę łańcucha, napinacza, kół i co tam jest jeszcze. moze nie zepsuja nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.