Skocz do zawartości

brzęcznie miedzy 3000-3500 obrotów


TWISTER

Rekomendowane odpowiedzi

tematow o tym jest sporo czytalem wszystkie ale ...

ostatnio wywalilem katalizator zamulal nieco furke i na dodatek na laczeniu z kolektorem zrobila sie dziura i spaliny uciekaly.

wstawilem tlumik srodkowy (z fabryki wychdozily tez betki w takiej opcji). na koncu mam wydech zamiennik ... przed wymiana katalizatora cisza. a tearz masakra. basuje prz 1500 obrotow a po 3000 rzeź, brzeczy totalnie ze ciezko wytrzymac. w trasie musze omijac obroty miedzy 3500-4000 powyzej juz jest w porzadku. choc nie tak cicho jak bylo kiedys. i co w takim przypadku zrobic ? niby zamienniki oryginalnych czesci a nie ejst jak byc powinno :/

 

dzis dokladniej sie przeysluchalem, te brzeczenie to raczej mocne buczenie rzezenie. najdziwniejsze ze wystepuje nie zawsze, czasami jak przyspieszam w inny sposob to hasal w pewnym stopniu ustepuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Wyciąłem kata , wstawiłem tłumik przelotowy( w obudowie kata) no i masakra . W przedziale 2700-3100 obrotów wyje, buczy , rzęzi jak stary polonez. Poniżej i powyżej tych obrotów jest względny spokój. Aha, przed wycięciem kata też rzęziło ale trochę ciszej. Na wolnych obrotach słychać jakieś buczenie z okolic ostatniego tłumika, wymieniłem go tydzień temu na nowy ale jest to samo. Strasznie mnie to wk......wia. niby nowy cały układ wydechowy, a wstyd mocniej nadepnąć na pedał gazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam3 ja tez mma w sumie wszystko nowe dopasowane zamienniki i porazka :/

...w takim razie trzeba bedziemy musieli zainwestowac w nowy "wydech srodkowy" .. najlepiej dobrze dobrany katalizator metaliczny. cena ok.300 zl. nawet tanio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:| po wycięciu kata całe obciązenie bierze na siebie środkowy i końcowy tłumik,pęd spalin nie jest już tak wychamowywany jak za czsów gdy katalizator był,wystarczy kilka tygoni bez kata a tłumik końcowy masakrycznie dostaje po kości(pamiętajmy ze sa to ponad 10 letnie tłumiki które i tak dostają za swoje po wycięciu kata),teraz nawet zainstalowanie tego samego kata nic nie da,brzeczenie nie minie,tłumik po prostu sie już posypał wewnątrz,proponuje go zdemontowac i przechylić do pionu az sie z niego posypie,do zobaczenia w sklepie motoryzacyjnym w kolejce po tłumik,tez tam będe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokłatnie tak jak poprzednik,jeżeli nie masz kata i wstawisz nawet nowy tłumik końcowy to nic nie da,kat wychamowywuje spaliny spowalniając je,jeżeli jest tam rurka czy strumienica która dodatkowo rozpedza przelot wówczas spaliny walą w końcowy i wystepuje w/w rezonans,wstaw zamiennik katalizatora(najlepszy jak najwiekszy)uwaga jest tam w tunelu mało miejsca pod podwoziem na wysokośc z powodu wału napędowego)!ja wstawiłem taki od 2000 cm pojemnosci w połaczeniu z nowym koncowym jest wyśmienicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak mam wydech srodkowy. on przeciez tez tlumi i wyhamowuje spaliny ? czy sie myle ?. tez w takiej opcji bez kata wychodzily betki z fabryki. wiec juz nie wiem dlaczego u mnie szwankuje.

dodam ze przy 1500 mocno bassuje pozniej cichnie i slychac jakby pusty dzwiek az do 3000 obrotow gdzie buczenie jest tak mocne ze wszystko w samochodzie lata. nie wiem jak to na zewnatrz slychac. : /

 

teraz pytanie do tych ktorzy mają sportowe wydechy. czy ten "ryk" slychac w calym zakresie obrotow czy sie to zmienia jak u mnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest tak jak dochodzi do 3000 to jest takie milutkie lekkie buczenie i trwa momecik do przekroczenia 3200 obr/min ale to jest take milutkie buczenie a nie ze wszystko lata i swoich mysli nieslychac wiedz cos masz zle zrobione a napewno kat pocos jest a co do e36 to dziwne ale myslalem ze wszystkie mialy kata bo e30 to byly takie i takie wiedz dziwne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.