Skocz do zawartości

Co tak stuka? 330i (M54B30) film


8000

Rekomendowane odpowiedzi

Odkręcenie korka oleju nie zwiększa raczej tego stukania. Przebieg 120 tys.

To stukanie, cykanie, zaczęło się właśnie po wymianie oleju. BMW po sprowadzeniu była prawdopodobnie zalana Mobilem 0W40 (taką miała karteczkę pod maską). Zalałem ją polecanym Castrol Edge Sport 0W40 no i się zaczęło.

Nie wiem czy jeździć dalej na tym oleju, czy to ucichnie? (zrobiłem dopiero 100km) czy wymieniać olej na inny? Tylko jaki?

Ile mniej więcej kosztowało by zrobienie tych szklanek? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8000 zacznij od wymiany oleju na ten który był na karteczce. W tej sytuacji będzie to najszybsze i najtańsze rozwiązanie.

Jeśli nie pomoże to wtedy będziesz się martwił.

 

PS. Sprawdzałeś stan oleju :?: U mnie po wymianie silnik zaczął chodzic jak diesel. Okazało się zę wyciekło 2,5l z 4l bo świetny mechanik tak załozył uszczelkę na filtrze :mad2:

Na szczęście zrobiłem tak tylko kilka kilometrów i po dolaniu wszystko się ustabilizowało :D

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku zalałem Mobila Super S 10W-40 i silnik zaczął pracowac głosniej sporo.

Teraz śmigam na Castrolu 10W-40. Głosniejsza praca pozostała ale myślę że gdybym od razu Castrola zalał to byłoby ok. Tak brachol zrobił w tym samym silniku co ja mam i jest u niego malina :wink:

Myślę więc że marka ma znaczenie nawet jeśli oba mają taką samą klasę lepkości.

Tak już te beemki mają. Jednej smakuje to a drugiej to :mrgreen:

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ja bym chyba na twoim miejscu podjechał do aso,nie ma co gdybac,za dużo do stracenia.jezeli po odkręceniu korka wlewu oleju nie wzmagają się te dzwieki to nie będą raczej szklanki.zastanawiam się jakby ci tu pomóc???na zimnym silniku tez to slychac???

a co do oleju myślę,że producent tu nie ma znaczenia i Mobil i Castrol to chyba najwyzsza półka.ja też zalałem Castrolem 0W40 Edge sport i jak na razie 7tyś.km i jest ok.i nie wiem zupełnie co było wcześniej zalane!

podjedź do ASO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli na zimnym tego nie słychać to stawiam na olej. Może trafiłeś na jakąś podróbkę Castrola. Zalej go Mobilem 0-W40 to bardzo dobry olej sam na takim jeżdżę w ogóle zastanawiam sie po co zmieniałeś jak było ok trzeba było wymienić na taki sam.

 

Na filmie ewidentnie słychać szklanki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

pojeżdziłem sobie dzisiaj sprzętem i postanowiłem dokładnie sprawdzic jak to jest z tym silnikiem u mnie.powiem ci ,że też slychac delikatne tykanie z tej strony co u ciebie.myślę,że te silniki mogą miec poprostu taką pracę.mam udokumentowany przebieg-jest poniżej 100tkm- i chyba nie byłoby możliwe,żeby prz takim przebiegu coś zaczynało w takim silniku dzwonic.

pozdrawiam i daj znac co się będzie działo.

ps.przy następnej wymianie też chyba zaleję Mobil 1 0W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak w temacie, co to za stukanie? :?

Szczególnie słychać to przy prawym nadkolu (słychać na filmie)

http://pl.youtube.com/watch?v=ZSS4kvXCbCs

Do wymiany popychacze hydrauliczne. Byc moze miales prawdopodobnie wlanego doktora i stukania nie bylo slychac, teraz wlales nowy olej i wady silnika wyszly. Jeszcze jest taka mozliwosc ze masz lub miales brudny poprzedni olej i zatkaly sie popychacze, w takim wypadku mozna probowac ponownie wymienic olej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyż mam taki silniczek i u mnie nic tak nie nawala,

faktem jest że z tej strony delikatnie coś tam słychać bardziej ale zadnego takiego dzwonienia przy kole,

u mnie szeleści deliktanie

przebieg 94 tyś sprawdzony i udokumentowany

 

 

ja mam także 94 tkm i równierz mi tam nic nie dzwoni tylko delikatnie "szeleści" tak jak to nazwaleś.także wszystko jest w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.