Skocz do zawartości

Dylemat przed kupnem BMW z Francji.


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do forumowiczów ściągających samochody z francji. Mam możliwość kupienia fajnej e46 3,0d z 2001 (ma uszkodzony z przodu zderzak i pęknięta lampa) sprowadzonej z francji i koleś ma tylko jeden dokument francuski dowód rej. (Certificat d'immatriculation) który ma obcięty prawy górny róg i przy tym pieczątka z datą wymeldowania. Do tego wystawiłby mi fakturę. Czy do auta z fracji wystarczy tylko ten jeden dowód i faktura żeby go zarejestrować?, oczywiście poza czynnościami które muszę zrobić u nas przegląd akcyza itd. I teraz pytanie czy z takimi dokumentami będą jakieś problemy przy rejestracji czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli samochod byl wyrejestrowany to nie zarejestrujesz go juz w UE

 

A to niby dlaczego? Przeciez wiekszosc samochodow stojacych u dealerow (np w .de) jest wyrejestrowana... I potem z ponowna rejestracja jakos nie ma problemu.

pozdrowienia

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli samochod byl wyrejestrowany to nie zarejestrujesz go juz w UE
sorry kolego ale to bzdura. Jest zupelnie odwrotnie. Jezeli samochod nie jest wyrejestrowany to nie zarejestrujesz go w Polsce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek_528i zasiegnij informacji w wydziale komunikacji, pod ktory podlegasz, bedziesz mial pewnosc jaką interpretacje przepisow stosuje ten konkretny urzad. Nie mowie tego zlosliwie, ale mam na mysli balagan panujacy w WK jak i US.

 

raiden jestes w błedzie, pojazd musi byc wyrejestrowany za granica, zeby mogl byc zarejestrowany w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleś ma tylko jeden dokument francuski dowód rej. (Certificat d'immatriculation) który ma obcięty prawy górny róg i przy tym pieczątka z datą wymeldowania.

To oryginalny dowód rejestracyjny (z tego co wiem). We Francji dają tylko jeden dokument więc nie powinno być żadnych problemów. Kolega miał niedawno Hondę z takim dokumentem i przeszło bez problemu.

 

Tu masz co nieco na ten temat:

http://www.unfallwagen.net/przepisy/wedlug_krajow/1/

kiedyś


E32 730

E36 318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.