Skocz do zawartości

Ubytek litra oleju po 8tys km.


Mlodye36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie, po zalozeniu instalacji gazowej i w tym samym dniu oleju przejechałem 8tys km i miałem brak 1lita oleju, stan dokładnie sprawdziłem przy dolewaniu na bagnecie. Powinienem sie martwic czy to na gazie jest regułą?? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

B-bardzo M-mądry W-wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na LPG tez dziwnym sposobem to znika jakas czesc oleju-dokladnie nie wiem ile ale chyba podobna wartosc- sprawdz normy czy silnik ma prawo a jak ma to w jakich granicach, brac olej.

sasaiad w renowce zalozyl gaz zaczol brac olej, wywalil gaz i niezauwazalne braki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu musze was troche doinformowac. auta biora wam tyle oleju ile na gazie, wywalenie gazu nie naprawia silnika.problem w tym ze benzyna poprzez pierscienie dostaje sie do oleju i go uzupelnia, rozrzedzajac oczywiscie. przez co mozecie nie miec swiadomosci ze auto wam bierze olej bo na miarce jest tyle ile powinno. zwroccie uwage na kolor i rzadkosc oleju przy wymianie, przy jezdzie na gazie olej jest czystszy i gestszy. nie tworzcie kolejnych mitow ze auto zaczyna brac olej po montazu lpg. ono zawsze ten olej bralo tylko tego nie zauwazyliscie. problem przedostawania sie paliwa do oleju jest dawno znany i szczegolnie "utrudnia" zycie dieslowcom, tam jest wyzszy stopien sprezania i ropa latwiej sie przeciska do oleju, zmieniajac - niszczac - jego wlasciwosci smarne.

 

cytat z poradnika orlen:

 

"

ROZRZEDZENIE OLEJU

Szkodliwy wzrost poziomu oleju szczególnie w chłodnych porach roku można wytłumaczyć wysokim udziałem benzyny (do 10%), ponieważ w ruchu na krótkich odcinkach z dużym udziałem biegu jałowego albo przy zbytecznym nagrzewaniu silnika nie spalona benzyna kondensuje się w zimnym silniku i dostaje się do oleju silnikowego. Przy dużym udziale benzyny w oleju może dojść do uszkodzenia silnika przez nietrwały film olejowy, gdy nagle wzrośnie obciążenie (jazda po autostradzie). Zaleca się koniecznie wymianę oleju w przypadku rozrzedzenia oleju.

 

ZUŻYCIE OLEJU

Każdy silnik zużywa olej! Na ścianach cylindra pozostaje zawsze cieniuteńki film, kiedy poruszają się tłoki. Częściowo ulega on spaleniu - pewne zużycie jest więc sprawą normalną. W nowoczesnych silnikach zużycie może wynosić 0,05 do 0,3 litra na 1000 kilometrów.

W starszych silnikach zużycie wzrasta, ponieważ zużywają się pierścienie tłokowe i przepuszczają więcej oleju lub olej przedostaje się do komory spalania poprzez wyrobione uszczelnienia zaworów. W zimie w czasie jazdy na krótkich trasach zużycie jest mniejsze niż latem, kiedy podczas długotrwałych jazd silnik staje się gorący.

"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo flash'u :cool2:

 

ja jestem tym sasiadem od renowki i w koncu ktos mi wytlumaczyl o co w tym zjawisku chodzi :mrgreen:

 

pozostaje tylko jedna kwestia, ktora po Twoim tlumaczeniu mnie nurtuje: dlaczego benzyna nie rozciencza oleju ponad miare? [chodzi mi tu o to, ze poziom miedzy wymianami jest wzglednie staly] czy w takim razie jej przechodzenie zalezy posrednio od ilosci spalanego oleju? a bezposrednio od stopnia zuzycia/uszkodzenia elementow silnika? bo zauwaz, ze nie obserwujemy zjawiska przyrostu poziomu oleju :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flash - głownie jezdzilem krotkie odcinki do tego czasu i mało kiedy silnik sie rozgrzał. Lpg jakis skutek musi miec, bo wczesniej jak LPG nie mialem problemu nie bylo a z drugiej strony autko ma pare lat, jezdzi dobrze nie kopci to moze nie powinienem sie przejmowac :)))
B-bardzo M-mądry W-wybór
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo czegos nie rozumiem albo zrobiles 8tys km w jeden dzien? jak tego dokonac? pewnie cos zle zrozumialem...

samochod na gazie przynajmniej mi nie bral wogole oleju, zaczal brac dopiero gdy puscily pierscionki, wtedy ubytki byly bardzo widoczne, mniej wiecej litr na 500km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprzednim e36 zrobiłem ok. 60tys. km na gazie więc kilka wymian oleju robiłem i nigdy nie musiałem dolewać między wymianami robionymi według wskazań inspekcji czyli co ok. 12-15tys. km. Przed wymianami na miarce miałem powyżej połowy stanu.

Teraz mam e46 i też ją zagazowałem ale na gazie zrobiłem dopiero niecały 1000km więc nie mogę stwierdzić czy bierze olej.

 

Faktem jest jednak, że minimalne zużycie oleju to normalna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOj motor 241tys kmna jezdzie mieszanej , LPG Pb w ciagu przebiegu 15 tys km zechlal wlasnie ta norme co wsponial kolega wyzej mianowicie wlalem jemu 2 l oleju plus jeden dodatek 300ml Firmy L MOLLY byla to wylacznie jazda w miescie czyli w bardziej ekstremalnych warunkach.auto nie kopci pracuje normalnie, nie ma zadnych wyciekow widocznych na zewnatrz.

jeden silnik bedzie porzeral oliwe a inny nie i nie ma sie tu po co martwic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, jesli nie spala 1 l na 100km to nie ma co sie martwic. wazne zeby uswiadomic sobie ze zwiekszenie spalania oleju nie jest zwiazane z montazem lpg.

Amen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.