Skocz do zawartości

523i Wypadający niekiedy bieg (1) ...


Seth8207

Rekomendowane odpowiedzi

:cry: witam, mam swiezo zakupiona 523i 98rok e 39, i wypadajacy niekiedy bieg pierwszy... przy powolnym ruszaniu łagodnie.. przy szybszym nawet z hukiem, ale bez zadnych zgrzytów :D, czasem jezdzi cały dzien bez problemu czasem 5x z rzedu wywali, co to moze byc... czy bez wymiany skrzyni sie nie obejdzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kolego.... a masz luzy na gałce zmiany biegów??? Jak masz luzy i galeczka troche Ci lata to wystarczy wymienić parę elementów i bedzie ok :)

 

http://bmwfans.info/original/E36/Cou/323i-M52/ECE/L/M/1996/05/mg-25/ill-25_0013/

 

Co prawda to mechanizm do e36 ale u Ciebie powinno byc podobnie. Zreszta jak wpiszesz VIN na tej stronie to znajdziesz dla siebie.

 

Wymieniasz elementy 7,2,10, 12 i jezeli sa luzy na tym ramieniu to równiez 9.

 

Koszty niewielkie:)

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużyte masz widełki wałka wybieraka 1 i 2 biegu.

Pozycja 7 na tym schemacie

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HB51&mospid=47370&btnr=23_0129&hg=23&fg=15

 

Można z tym jeździć, skrzynia się nie rozpadnie, jednak jest to troche denerwujące.

 

To niestety przypadłość beemek, e34 z końca produkcji i e39 (te same skrzynie)

Winne są zaniedbania poprzedniego właściciela w kwestii wymiany oleju w skrzynce przekładniowej ..... lub zmiana serwisowa BMW odnośnie interwałów wymian oleju. Dawniej nalezało zmieniać co 60tys km i koniec. Od rocznika bodaj 94 przedłużyli okresy do (strzelam z pamięci) 120 tys km.

 

 

Ja w e34 miałem to samo. Auto serwisowane w ASO, faktury, rachunki, przeglądy TUV....ale olej w skrzyni był tylko raz wymieniany - właśnie przy ok 120 tys km. :duh:

 

Jest metoda aby bieg nie wypadał - dojeżdzając np do świateł, na chwile przed zatrzymaniem, kiedy auto się jeszcze toczy, trzeba włożyć jedynke.

Nie wypadnie, ale mało wygodne i zdrowe dla łożyska wyciskowego jest trzymanie nogi przez cały czas na sprzęgle, stojąc np w korku.

 

 

Skrzynie możesz naprawić, ale cieżko będzie znaleźć Ci mechanika który dobrze to zrobi to raz, dwa będzie to kosztowało - ok 1.500-2 tys zł

Ja kupiłem używaną skrzynie z przebiegiem 120tys km (e39) za 1/3 tej kwoty.

Po założeniu zrobiłem już 100tys km i wszystko gra.

Olej dla bezpieczeństwa zmieniam co 60 tys km.

Pomarańczowa naklejka ATF Castrola

Pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopaki a jaki olej do tegoz manuala... sprawdze jutro poziom, i doleje jak trzeba i poczekam na wyniki bo skrzynie nie tak łatwo tu w IR dostac, jednak jestem na całkiem dobrej drodze... ale ze nie lubie siedziec z rekami zalozonymi to chociaz sprobuje olej wymienic... tylko nie iwem na jaki (wstepnie na wymiane albo dolewke) kupilem butle ep80w-90, i mam nadzieje ze skrzyni nie popsuje... ale jesli to nic nie da kupie inny (ten własciwy) tylko który? http://www.castrol.com/castrol/sectiongenericarticle.do?categoryId=9014478&contentId=7028746
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: witam, mam swiezo zakupiona 523i 98rok e 39, i wypadajacy niekiedy bieg pierwszy... przy powolnym ruszaniu łagodnie.. przy szybszym nawet z hukiem, ale bez zadnych zgrzytów :D, czasem jezdzi cały dzien bez problemu czasem 5x z rzedu wywali, co to moze byc... czy bez wymiany skrzyni sie nie obejdzie?

już przynajmniej wiesz jaka była przyczyna że ktoś to auto sprzedał

jak sobie szukałem auta to natknołem się na kilka takich ofert , ludzie piszą że "tylko wyskakuje pierwszy bieg" a te "tylko" kosztuje 200€ sam synchronizator plus robocizna a przy zdejmowaniu skrzyni mechanik będzie proponował wymianę sprzęgła (bardzo rozsądne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milo , sprzeglo nie wchodzi w gre, bo predzej to bmw spale i poprosze ubezp. o zwrot kosztow... a do roboty mam jeszcze plywak wiesza sie na okolo polowie, klocki i tarcze. no i ta skrzynia.. i to wszystkie koszty jakie mam zamiar poniesc, jak dojdzie chodzby wymiana zarowek, to palę ją :D, pomijam ze jak kupowalem samochod to miało byc wszystko cacy wszystko bylo niby zrobione tylko jeżdzic. a 1 popsuła sie niby na 2 dzien jak ja ja kupiłem :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.