Skocz do zawartości

Zapiliło się kilka kontrolek! Co to może być?


silver86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj rano (środa) wymieniłem lewą linkę z hamulca awaryjnego bo była zerwana i to od dłuższego czasu. Przy okazji okazało się, że do tylnego-lewego hamulca nie mam czujnika zużycia okładzin, nie ma nawet kabli do niego. Znowu na prawej stronie jest czujnik ale nie podłączony, gdyż mocowanie do klocków było uszkodzone. Z przodu z lewej były kable do czujników ale samego czujnika brak :/ z prawej nie miałem czasem sprawdzić.

Wymieniłem linkę, pojechałem do pracy - wszystko było OK. Po 8h odpalam silnik a tu zonk - zapaliła się kontrolka akumulatora, hamulca ręcznego, zużycia okładzin hamulcowych, hamulca hydraulicznego i ABS :/

Pomyślałem, że mógł się pasek klinowy zerwać. Otworzyłem maskę i wszystko było w porządku. Odpaliłem drugi raz i znowu to samo. Dopiero jak ruszyłem zgasła kontrolka z ABS-u. Reszta przygasła ale nie przestała świecić. Pamiętam, że jak zerwał mi się pasek to na stałe wszystkie kontrolki świeciły mocno (nie tak jak teraz) i pompa wody nie chodziła a teraz normalnie dojechałem. Co to może być? Oprócz naciągnięcia szczęk hamulca ręcznego nic nie ruszałem, żadnych kabli też nie uszkodziłem

http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujnikow zuzycia okladzin hamulcow - o ile dobrze pamietam to sa one po prostu tylko po jednej stronie - albo lewej albo prawej :mrgreen: konstruktorzy doszli do wniosku,ze nie ma co przesadzac z komplikacja konstrukcji, bo klocki i tak beda sie scieraly "mniej-wiecej" rowno z przodu, czy z tylu...wiec tym,ze po jednej ze stron nie masz kabli i gniazda do czujnika sie nie przejmuj...Natomiast zastanowilbym sie,dlaczego nie swiecila Ci kontrolka zuzycia okladzin, skoro nie miales zamontowanego czujnika - z tego co mi wiadomo, w takiej sytuacji powinna sie na stale swiecic, do momentu zalozenia czujnika,czyli zamkniecia obwodu :mrgreen: Pozdrawiam :dance:

P.S. Skoro oszla Ci lewa linka..to ja bym od razu wymienil prawa - prewencyjnie i porzadnie wyregulowal sobie hamulec awaryjny/reczny, bo moze sie zdarzyc tak,ze w krotkim czasie pojdzie Ci prawa :(

niemożliwe NIE istnieje!!:P

BMW - i wszystko jasne...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili zapalają się tylko trzy kontrolki: akumulator, hamulec awaryjny i hamulec hydrauliczny potem lekko się tylko świecą ale nie gasną. Co do ręcznego to wyregulowałem go z obu stron i zamówiłem na allegro druga linkę - kosztowała mnie 18zł z przesyłką :) a normalnie 36zł ze zniżka w sklepie płaciłem za linkę tej samej firmy. Jak przyjdzie to też wymienię. Co do ładowania to zaraz się za to zabiorę..

dzięki i pozdrawiam

http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odpaliłem auta, więc to chyba alternator. Podładuje przez noc akumulator i jutro będę kombinował. Co do czujników zużycia to zdemontowałem ten tylni (jedyny jaki był) po szczegółowych oględzinach okazało się, że był przerwany - zastanawia mnie teraz dlaczego kontrolka zużycia klocków nic nie sygnalizowała :/ Z góry dzięki za pomoc
http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany. Starły się szczotki alternatora, koszt naprawy - 6zł. Kupiłem nowe szczotki w sklepie z częściami do odkurzaczy i wymieniłem :) W poniedziałek zamówię chyba w ASO szczotko trzymacz nowy, żeby mieć na przyszłość :)

pozdrawiam i dzieki za pomoc

http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.