Skocz do zawartości

problem z ekonomizerem


qb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nim ktorys z Kolegow zgani mnie,ze powinienem przeszukac forum, zaznaczam,ze to uczynilem i nie znalazlem nigdzie przypadku,ktory trapi moj ekonomizer :lol: mianowicie...

Ekonomizer w mojej Betce dziala dosc specyficznie...wiem,ze dziala i jest sprawna, poniewaz wykazuje funkcjonowanie na tescie zegarow :P ponad to podczas jazdy rowniez funkcjonuje,ale jak...Otoz..odpalam silnik...odchyla sie do wartosci maksymalnej - 30...oki..wlasciwie, prawda? Problem w tym,ze w tej pozycji zostaje i nie chce zejsc w dol...tzn. schodzi w dol,jak spuszczam noge z gazu.... :P jak zupelnie zabiore noge z gazu zatrzymuje sie mniej-wiecej w polowie :mrgreen: i tutaj jest moj klopot,co zrobic,zeby dzialal wlasciwie :?: wiem,ze jak stoje na swiatlach powiedzmy,ma wskazywac wartosc maksymalna i tak jest :lol: wiem,ze powinien zaczac swoje dzialanie po przekroczeniu jakiegos "pulapu predkosci"(bodajze 40km/h) :roll2: sek w tym,ze sie tak nie dzieje...

Jak kupilem autko wezyk byl lekko odlaczony,poniewaz troche pekl...jak tylko to zobaczylem,niewiedzac co to za przewod,podjechalem do znajomego mechanika,ktory mi go nalozyl na wlasciwe miejsce,ale musial usunac jego czesc w srodku ktorej byla taka blaszka z malym otworem (wielkosci igly) :lol:

Czy brak tej blaszki moze byc powodem moich klopotow? Jesli tak, co teraz zrobic? a jesli nie, co zatem moze byc problemem?

Silnik na pewno nie bierze zadnego lewego powietrza...to juz sprawdzalem :mrgreen:

Dzieki za pomoc i pozdrawiam :dance:

niemożliwe NIE istnieje!!:P

BMW - i wszystko jasne...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z przyczyn nie schodzenia wskazówki ekonomizera do "zera" tj do jego lewej strony jest niepoprawna praca czujnika położenia przepustnicy. Jeśli coś podobnego dzieje się u ciebie - warto go sprawdzić/przeczyścić. A może i pomoże to na resztę dolegliwości :cool2:
BMW? Bogini Moich Wrażeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do czujnika przepustnicy to dziala i jest oki...byl sprawdzany i czyszczony zaraz na poczatku,jak sie pojawil klopot z ekonomizerem :mrgreen: poza tym...nie mam klopotow z obrotami czy w ogole z praca silnika...dziala idealnie,jakby dopiero z fabryki wyjechal :lol: oczywiscie z malym uwzglednieniem jego wieku...hehe :mrgreen: niemniej jednak nie mam z silnikiem zadnych problemow,ani z obrotami,tak na luzie,jak podczas jazdy/przyspieszania, zadnych szarpniec zrywow...wszystko jest cacy..przepustnica chodzi plynnie i elegancko :roll2: wiec to raczej nie to...ale dziekuje za wskazowke :lol: czekam na inne pomysly...

Pozdrawiam :dance:

niemożliwe NIE istnieje!!:P

BMW - i wszystko jasne...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z przyczyn nie schodzenia wskazówki ekonomizera do "zera" tj do jego lewej strony jest niepoprawna praca czujnika położenia przepustnicy. Jeśli coś podobnego dzieje się u ciebie - warto go sprawdzić/przeczyścić. A może i pomoże to na resztę dolegliwości :cool2:

 

 

Potwierdzam wypowiedz.

 

Miałem w poprzedniej buni podobny problem. Nie opadał do zera. Stało sie to po demontarzu głowicy (uszczelniacze zaworowe). Przecież nikt go nie odkręcał a jednak coś mu odwaliło. Zluzowałem śróbki ustawiłem sam. Było motania i kręcenia czujnikiem ale sie udało i ekonomizer pokazywał poprawnie. Radzę więc jednak do niego zajrzeć. Na 99% tam tkwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh.,...posprawdzalem..to nie ten czujnik :lol: wszystko z nim oki :mrgreen: a ekonomizer..jak nie dzialal tak nie dziala prawidlowo :P i jakas magie odstawia :lol: :dance:

niemożliwe NIE istnieje!!:P

BMW - i wszystko jasne...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.