Skocz do zawartości

ustawienie i zamontowanie skrzyni basowej i wzmacniacza


ozi1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

mam taki mały problem z prawidłowym ustawieniem i zamontowaniem skrzyni basowej JBL oraz wzmacniacza i kondensatora w mojej e36 Coupe. czy ktoś może mi pomoc w rozwiązaniu tego problemu? dodam ze na chwile obecna wszystko jest podłączone ale skrzynia po mimo swojej wagi i tak przy gwałtowniejszych manewrach lata po całym bagażniku :( czy ktoś robił już coś takiego w swojej bawarce?

 

i jeszcze jedno - jak wygłuszyć auto żeby poprawić jakość dźwięku? bo jak na razie szczególnie na zewnątrz auta wszystko mi niezbyt milo drga :/ (tablica rejestracyjna, zderzak, klapka wlewu paliwa)

 

fotki całego sprzętu jak to wygląda na chwile obecna wrzucę dziś popołudniu jak będę miał chwilkę :)

Były:

Ford Fiesta XR2i

Opel Calibra 2.0 16v ECOTEC

BMW E36 316I Coupe '98

BMW E46 330D Sedan '00

BMW E36 318 IS '95

vauxhal omega 2.5 v6

BMW E39 540iA '98

vw passat 1.9tdi

e46 328i '00

E46 325Ci kabrio '04

E60 520i '04

E46 330D touring Indyvidual '02

Jest:

BMW E65 730D '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge Ci polecic metode ktora zastosowalem u siebie:

 

Kup metr rzepu krawieckiego (zwyklego, bez kleju) i zdobadz stapler stolarski (zszywacz do obic). I jedna czesc przymocowujesz do bagaznika, a druga do skrzyni. Mozesz oczywiscie porozcinac sobie ten rzep na jakies kawalki, to juz wedle uznania.

 

Proste, i niezawodne :8) :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze tylko jeszcze mi powiedz jak przybic to do dywanika w bagazniku?! rozumiem skrzynia ok bo to sklejka czy cos w tym stylu ale jak to przybic do dywanika - przeciez te zszywki wypdna :/ a co ze wzmaniaczem? przykrecic do skrzyni? bo teraz tak mam

Były:

Ford Fiesta XR2i

Opel Calibra 2.0 16v ECOTEC

BMW E36 316I Coupe '98

BMW E46 330D Sedan '00

BMW E36 318 IS '95

vauxhal omega 2.5 v6

BMW E39 540iA '98

vw passat 1.9tdi

e46 328i '00

E46 325Ci kabrio '04

E60 520i '04

E46 330D touring Indyvidual '02

Jest:

BMW E65 730D '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja przymocowalem rzep takze za pomoca zszywek, i jakos jeszcze nie wypadl ;)

 

A wzmacniacz mozesz faktycznie krzykrecic do skrzyni (najszybciej i najprosciej). Moj jest podwieszony w bagazniku.

 

Zapominasz tylko o tym ze przymocowujac wzm. do obudowy wszystkie "uderzenia " i wibracje przechodza na wzmacniacz. Nie polecam :)

SPRZEDAM BMW 530 M60B30 TOURING AC SCHNITZER !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz absolutnie nie montuj na skrzyni :naughty: . Przymocuj go najlepiej z do blachy pod półke tylnią .Wywierć cztery dziurki przykręć i gotowe. A skrzynie faktycznie najlepiej na rzepy (może klejone) albo inny domowy patent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tak absolutnie protestujecie przeciwko montowaniu wzmacniacza na obudowie subwoofera. To jest urzadzenie elektroniczne, ktoremu raczej takie polozenie nie szkodzi. Przeciez na rynku ogólnodostępne sa obudowy wraz z zintegrowanym wzmacniaczem. Producent robi blad?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady :) wzmaka chetnie zamontowalbym u gory ale nie da rady :/ skrzynia jest dosc wysoka i nie ma nawet szans zeby polozyc wzmacniacz na niej nie mowiac juz o przymocowaniu go pod polke :(

tutaj link do mojej skrzyni:

http://www.jbl.com/car/products/product_detail.aspx?prod=GTO1204BP&Language=ENG&Country=PL&Region=EUROPE&cat=LEN&ser=GTS

 

wybaczcie ze po angielsku innej nie moglem znalezc :/

 

a taki wzmak ( tylko ze u mnie mozna zmostkowac na 1 kanal a tutaj podaja ze 4/3/2 :/ ):

http://www.jbl.com/car/products/product_detail.aspx?prod=GTO4060&Language=ENG&Country=PL&Region=EUROPE&cat=AMP&ser=GTS

 

i jeszcze jedna mala prosba :) poniewaz planuje wymienic caly sprzet audio na JBL moze ktos mi podac zalecane glosniki obok drzwi i tweetery w drzwi (oczywiscie ze zwrotnica i tej amerykanskiej firmy ) dziekuje za pomoc a niedlugo pomecze sie z zamontowianiem skrzyni na rzepy :)

Były:

Ford Fiesta XR2i

Opel Calibra 2.0 16v ECOTEC

BMW E36 316I Coupe '98

BMW E46 330D Sedan '00

BMW E36 318 IS '95

vauxhal omega 2.5 v6

BMW E39 540iA '98

vw passat 1.9tdi

e46 328i '00

E46 325Ci kabrio '04

E60 520i '04

E46 330D touring Indyvidual '02

Jest:

BMW E65 730D '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.