Skocz do zawartości

Klimatyzacja - problem


agora

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie ci nabili klime czynnikiem r13 który nie jest przyjemny dla uszczelnien w starszych klimach zapytaj czym ci nabili klime przed 96r to powinien być r12 który jeszcze jest na freonie

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli serwis w warszawie to coś jest na łodygowej ale ja jeżdżę do ciechanowa na pułtuska wiem ze to 100 km ale warto bo masz wszystko sprawdzane a cena usługi na tyle niższa ze zwraca się koszt dojazdu Paranoja

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
r134a... Pod maską powinieneś mieć naklejkę jaki czynnik jest i ile go jest. Jak się walnie 30 barów z butli z azotem to zaraz widać gdzie ucieka :mrgreen:

 

Dzięki za info, bo jestem w temacie zielony. U mnie klima jest ok, ale się zastanawiam czy będąc przezornym nie zrobić przeglądu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Azot tak ,ale tylko do dużych wycieków,które można usłyszeć.

A po podaniu 30 barów otwiera się zawór i upuszcza ciśnienie zapobiegając rozerwaniu np chłodnicy.

Bardzo często gaz ucieka dopiero wtedy gdy włączymy klimatyzację,i pracuje sprężarka.

Wtedy najlepszy jest czynnik chłodzący z barwnikiem.Nabijasz klimę, jeżdzisz 2 dni z włączoną i jedziesz na kontrolę.Gdy pokaże się nieszczelność ,naprawia się klimatyzację ,ale za czynnik już nie płacisz.

1 kg czynnika kosztuje 34 zł ,więc zakłady są w stanie ponieść te koszty ,odbiją sobie na naprawie klimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.