Skocz do zawartości

Na jakich kołach jeździcie?.....potrzebuję podpowiedzi


biedrona

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

Potrzebuje podpowiedzi jakie koła zalozyc do Z3. Obecnie mam z przodu 215/55/17 a z tylu 225/45/17. Problem polega na tym, ze samochod jest wyjatkowo podatny na koleiny i nierownosci jezdni, co z kolei przeklada sie na mniejszy komfort prowadzenia. Poniewaz przeczytalem watki na forum odnosnie opon, wiem, ze problem "plywania" po jezdni dotyczy wielu kierowcow majacych w swoioch samochodach duze obrecze i szerokie, niskoprofilowane opony. Zastanawiam sie, jak Wy patrzycie na ten problem. Czy kosztem wygladu stawiacie na wygode jazdy, czy godząc się na pewne niedogodności stawiacie na piekny wyglad samochodu? Kazda podpowiedz jest wazna, poniewaz pokazuje inny punkt widzenia. Zbliza sie sezon milych przejazdzek, a poza tym, widze, ze probujecie zorganizowac zlot, wiec chce jak najszybciej przygotowac autko do pierwszej poważnej wyprawy za miasto :)

Obserwujac forum widze, jak czesto posty otwierane są setki razy, a jedynie kilka osob doda swoje zdanie. Tutaj zachęcam, aby wiecej osob dzieliolo sie swoimi doswiadczeniami i pogladami.

Pozdrawiam i czekam na wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co do szerokości:

z przodu optymalne jest 225.

 

z tyłu zależnie od nadkoli, czy wąsko przed liftem, czy szeroko po lifcie.

jak wąsko to myślę że 225, 235 wystarczy,

jak szeroko to od 225 do 255.

 

profil opony to już zależnie od średnicy felgi i od oczekiwanego komfortu.

 

 

według mnie opona 225/50 jest kompromisem między komfortem, wyglądem i własnościami jezdnymi.

 

pozdrowienia Biedrona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja śmigam na 225/40/18' (przód i tył) i nie narzekam przeskoczylem z 225/50/16 i jakiejś kolosalnej róznicy nie ma moze dlatego ze opony bardzo dobre (bridgestone potenza) ale ogólnie warto choćby dla samego wyglądu :twisted: i jeździe jak po szynach w szybko pokonywanych zakrętach :)
http://img214.imageshack.us/img214/7770/z3roadsterturninwheelsln4.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Z przodu mam 225/45 R17 szerokość felgi 8, z tyłu 245/40 R17 , w koleinach zle wiadomo szeroki bambosz to majta na boki, szerszych z tyłu nie polecam bo te na chopach lekko podcierają. Komfort zapewną opony o szerokości 205, wszystko szersze w koleinach będzie prowadzać.

Pozdrawiam :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja nie wiem jak wy mozecie wogole jezdzic na takich walcach 225+ po Polsce :shock: .

 

Moje obeserwacje sa takie jak Demona - jezdzilem E46 320d na uzywanych 225/45/17 pirelli p6000 i kazde wyprzedzenie na drodze z chocby malutkimi koleinami to bylo takie "szarpniecie" przy przejezdzie przez srodek drogi przy wyprzedaniu . W koleinach to wogole , walka z kierownica. Zmienilem chwile potem na uzywane 205/50/17 continental sportcontact 2 i auto nie do poznania - wyprzedza sie gladko, w koleinach wozilo ale juz naprawde bardzo malo . Bylo OK, ale bieznik na kapciach byl niski . Jak nadarzyla sie okazja to kupilem kpl. nowych dunlopow sp9000 205/45/17 i jest taka roznica w porownaniu do continentali 205/50 uzywanych ze np. na laczeniach poprzecznych plyt asfaltu mniej tlucze - nowe opony, mieksze, bardziej komfortowe, mimo ze profil zabek nizszy .

 

A teraz kupilem Z3 i mam na niej 225/50/16 continental sportcontact 1 i jest podobnie jak na 225/45/17 pirelkach w e46 ...no nie przesadzam nie az tak zle, ale przy wyprzedzianiu troszke ten przejazd przez srodek jezdni czuc .

 

Planuje zmiane na 17' i opony max 215/45/17 przod jak i tyl, a po tym co przeczytalem zaczynam myslec o 205/50 ...mimo ze mam 2.8 .

 

Moze wiecie na oponach jakiej marki malo wozi w koleinach ? bo to tez zalezy od typu i producenta opony ...

 

pozdr.

Piotrek

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedrona, zmieniles te opony ? Jesli tak to jakie masz teraz - rozmiar, model i jak wrazenia z jazdy :) ?

 

czesc

zmienilem na 205/50/17 przod i 215/50/17 tyl i powiem, ze odczulem zmiane. Samochod prowadzi sie bardziej stabilnie. Opony mam uzywane, ale w stanie bardzo dobrym. Opony Dunlop.

Nachodza mnie jednak inne smutki :(

Pamietam, jak zobaczylem Zetke po raz pierwszy to tak sie na nia napalilem, ze hej :) Wyobrazalem sobie, jaka frajda bedzie z jazdy, az wyjechalem na drogi i koniec wizji o swietnej zabawie......wszedzie dziury, koleiny, połatane ubytki.....dramat :duh:

Mam chwilowy kryzys i juz zaczynam myslec o zmianie samochodu. Mysle, ze na forum znajde troche optymistycznych opinii i wroci mi radosc z posiadania sportowego samochodu :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

racja, ale coraz trudniej taka znalezc :(

Widzialem, ze budzisz do zycia post dla Zetek z okolic Krakowa. Wczoraj bylem w Galerii Krakowskiej i obok mnie zaparkowala srebrna zeta na rej KTT. Coraz czesciej widze zety w Krakowie.

Na sobote mam juz plany, bo chetnie bym przyjechal. Zrobcie troche zdjec i pusc potem linka do zdjec.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biedrona a jakie dokladnie masz te dunlopy ? jaki model ?

 

Chetnie bym do was dolaczyl, widze ze Krk sie robie zetkowa stolica :8) .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
ja Was podziwiam, kupiłem zetke na 225 i bylo tragicznie balem sie wyprzedac powyzej 100km/h... ja tak nie umie jezdzic :D nonstop trzeba kiere mocno trzymac... teraz mam 205/55 i jest cacy :D
Sprzedam: tylnie lampy od Z3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Was podziwiam, kupiłem zetke na 225 i bylo tragicznie balem sie wyprzedac powyzej 100km/h... ja tak nie umie jezdzic :D nonstop trzeba kiere mocno trzymac... teraz mam 205/55 i jest cacy :D

 

Ja na 225/50/16 mialem podobne odczucia - ciagnelo po koleinach przy wyprzedzaniu strasznie . Teraz mam 215/45 na 17' i jest lepiej, ale planuje zmiane opon na nowe i chyba jednak zostane przy 215/45, juz nie bede szalal i montowal 205/50 do 193KM samochodu ... :duh: .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wania a Ty na jakiej rozmiarowce smigasz ?

 

No dokladnie na przod 205 by mogly byc, ale na tyl to juz nie za fajnie by to wygladalo .

 

Chociaz teraz mimo ze 215 to naciagniete na felgi 8' wygladaja na szerokie - jechal za mna koleszka (sam smiga na 225) i mowil mi ze mam chyba zaje..... szerokie opony z tylu :mrgreen: a je mu ze tylko 215 .

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.