Skocz do zawartości

Temperatura silnika 530D

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich.

Czy mógłby mi ktoś pomóc/ doradzić. Od kilku dni jeżdżę w/w autkiem i zaobserwowałem dziwne zjawisko niedogrzewania silnika. Od kiedy jeżdżę BMW to byłem przyzwyczajaony do tego że wskazówka temperatury silnika nie zaleznie od sposobu jazdy musi stać pionowo.

U mnie autko bardzo powoli się nagrzewa (pomimo webasto) a pionową pozycję wskaźnika autko osiąga po dłuższej jeździe. Jeżdżąc po mieście potrzebuje około 30km Poznań. A po takiej jeżdzie jak wyjadę na trasę to temperatura silnika spada.

Po pierwszych obserwacjach od razu pomyślałem że termostat do wymiany ale poprzeni właścicel powiedział że był wymieniany w grudniu.

Prosiłbym o porady co z tym fantem zrobić.

Maciej

Opublikowano
U mnie jest tak jak wspomniałeś,że strzałka temp stoi pionowo, ale nigdy nie mierzyłem czasu po jakim osiągnie tę temperature
Opublikowano
Nie wierz poprzedniemu właścicielowi...
Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Opublikowano

W tym silniku są dwa termostaty. Nie wierz poprzedniemu wlascicielowi, a nagrzać powinien sie po 6-10 km. Ja mam wskazówke pionowo dokładnie po 5 KM i 10 - 15 minutach jazdy w mieście (wilda - winogrady).

 

Zadzwoń do ASO SMorawiński, do doradcy serwisowgo, Damiana Ciechanowskiego , powinien ci pomóc.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Opublikowano

albo poprostu wymień termostat,

a najlepiej 2 i masz problem z głowy,

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za odpowiedź. Tylko gdzie mam szukać tych termostatów. Wiem że jeden jest dostepny po zdemontowaniu osłony wiska a drugi? Może jakieś zdjęcia lub namiary gdzie moge znaleźć informacje.

Czy mogę prosić o telefon lub emaila do doradcy u smorawińskiego.

Opublikowano

u mnie też nie trzymało temperatury i długo się nagrzewał albo w ogóle nie mógł sie nagrzać

wymieniłem ten pierwszy co jes z przodu,

pomogło więc odpuściłem drugi,

nie dość ze po 6 km było elegancko na pion

to po postoju nie tracił tak szybko temepratury,

Opublikowano
  • Moderatorzy
Sprawdziłem i rzeczywiście jest coś takiego ale w moim 530d z 2000 r. nie występuje.Nie wiem od czego to zależy ale w moim autku ani fizycznie ani w Realoem brak tego czegoś.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.