Skocz do zawartości

Tryb awaryjny skrzyni.


mysza525

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem mam tak,że gdy się zatrzymam to zaświeca się kontrolka trybu awaryjnego skrzyni i wtedy jakoś tak słabiej jeździ tak jak by nie było mocy.Wtedy zatrzymuje się,gaszę silnik,włączam go ponownie i wszystko działa tak jak powinno.Parę razy mi to się przytrafiło.Nie wiem kiedy był wymieniany olej w skrzyni,więc pewnie bedzie trzeba od tego zacząć.W związku z tym może ktoś mi poleci warsztat z okolic Olecka,Ełku,Białegostoku,który specjalizuje się w automatach BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn może być kilka, najczęstrzą jest poslizg konwentera i skrzynia przechodzi wtedy w tryb awaryjny, wtedy to konwenter do wymiany lub regeneracja starego. Skrzynie mozna sprawdzić elektronicznie, ale tylko w warsztacie który dysponuje oprogramowaniem do BMW , odbywa się to w trakcie jazdy samochodem, sprawdzą wtedy poszczególne zawory , działanie całej elektroniki, prędkość obrotową silnika i skrzyni czy się pokrywają .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzw.Lock up ,blokowanie konwentera, w tym przypadku moze być jednak konwenter, dlatego że konwenter blokuje się po zmiane biegu 4-5 , a przy uszkodzonym Lock up;e , skrzynia zmieni bieg na niższy i przejdzie w tryb awaryjny i wtedy odczucjie jest jakby auto nie miło mocy i rusza chyba z trzeciego biegu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz to jednak jeszcze w trakcje jazdy z podłączonym kompem, bo sam odczyt błędu to z mało , zobacz jeszcze jak rusza z 1 go biegu tzn. włącz na 1szy bieg ale tak żeby skrznia nie zmieniła na 2 bieg i jedz do prawie max obrotów i tak samo na 5 biegu , jeśli skrzynia w któryms przypadku włączy sie w tryb awaryjny to konwenter jest uszkodzony, a w nim Lock Up
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz Burlinski dzięki,ale jak mam włączyć na 1 bieg i jak na 5? :D chodzi ci o to,że przełączyć na D i powoli jechać w/g twoich wskazówek,potem jak już się przełączy na ostatni bieg to tez powoli na maxa? :shock: aż ile fabryka da?Dodam też,że czasem wydaje mi się że zbyt długo czaka skrzynia,aż przełączy na ostatni bieg.Może mi się tylko tak wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.