Skocz do zawartości

Zawieszenie


WARNER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam BMW e34 i ostatni po naszych kochanych dziurach zauwazylem ze autko plywa troche i stuka mu prawe przednie kolo. podejrzewam stabilizator. Ale chcialbym najpierw sie dowiedziec ile jest rzeczy do wymiany i jakie zeby to zmienic. Oprocz amortyzatorow bo do nich mam odzielne pytanie. Mianowicie chcialbym sobie je ulepszyc. Chodzi o to ze mam dylemat czy kupic amory gazowe sportowe z czerwonymi twardymi sprezynami. czy moze zwykle i czerwone sprezyny, a moze zwykle sprezyny a sportowe amorki. Dodam ze mam 17 o 35mm profilu. Nie chce zeby byl jak woz zelazny ale zeby vyl twardawy i ladnie polykal zakrety. Mianowicie ma byc twardy w zakretach ale nie za twardy. Jesli ktos sie orientuje to prosilbym o rade o obu sprawach. z gory dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie: nie ulepszaj tego, co fabryka dała. A dała bardzo dużo. Zawieszenie e34 jest niejednokrotnie chwalone, 15 letnie auta potrafią znakomicie połykać nierówności. Zawieszenie BMW jest złożone więc jego naprawy muszą być kompleksowe.

Jedz na trzepaki i po kolei sprawdź, w razie konieczności wymień...

 

simerblocki tylnej belki

tuleje wahaczy tylnych, ósemki

tuleje wahaczy przednich

amortyzatory

drążek środkowy

luzy na maglownicy

geometria, zbieżnosc

 

...a nie będzie pływać, nie będzie stukać, nie będzie bujać, nie będzie ani miękka ani twarda.

 

Kup elementy dedykowane do twojego modelu. Wymienisz i będziesz miał uciechę przez kolejne kilkadziesiąt tysięcy :cool2:

BMW? Bogini Moich Wrażeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dedykowane znaczy? jakies propozycje bym poprosil, cos sprawdzonego najlepiej bo nie orientuje sie nawet jakie sa ceny orginalnych, i czy oplaca sie kupic zamienniki. a te sprezynki obnizajace gdzie mozna? :D Allegro chyba nie oferuje czegos takiego. Ewentualnie zobacze w intercarsie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.