Skocz do zawartości

Zmieniarka CD z Audi A4 do BMW E34


Dario70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Kupilem zmieniarke firmy Alpine od Audi A4 rok 2004 do mojego BMW 530i 1994 r kombi.W schowku jest okablowanie.po prostu poprzedni wlasciciel wyciagna zmieniarke i kupilem auto bez.Jest taka okragla wtyczka z kilkoma bolcami w srodku.Problem w tym,ze zmieniarka zamiast gniaza ma tez taki ,krotki kabel i to z wtyczka.Wielkosc wtyczki jest taka sama,natomiast we w tyczce od zmieniarki jest mniej bolcow.Kto mi pomoze i podpowie jak podlaczyc to razem?Dzieki :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj więcej informacji - to co napisałeś to za mało żeby wyciągnąć jakieś sensowne wnioski.

o ile pamiętam do Audi zmieniarki robił panasonic, natomiast do e34 podchodzą zmieniarki pioniera na - M-busie (czyli np z radiem bussines współpracuje CDX-M30, CDX-M40 - trzeba przerobić wtyczkę).

Podaj dokładny model i symbol swojego radia i zmieniarki - wtedy mozna będzie coś o tym powiedzieć.

Odpowiadając na drugą część twojego pytania to istnieją przejścia ( interface) umożliwiające współprace radia z nieoryginalna zmieniarka ale cena ich jest wyższa jak oryginalnej zmieniarki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zmieniarka,ktora kupilem to: Alpine CHM-S611,radio,ktore jest w moim aucie nie ma symbolu,na kieszeni kasety jest BMW,w bagazniku w schoku jest kabel do telefonu i do systemu Anti -Theft oraz do zmieniarki.Wstawilbym zdjecie,ale nie wiem jak.Radio ma z lewej :mode-plus-minus,pod spodem pokretlo ,w srodku 6 przyciskow do radia i nad nimi kieszen magnetofonu,z prawej u gory dwa wyswietlacze :program i czestotliwosc ,pod spodem przyciski: band,wb i prog-scan.Widzialem takie adaptery do BMw dla Alpine na stronie installer.com ,tylko,ze sa dla rocznikow 96' i wyzej,moje BMW jest 1994,wiec nie wiem czy bedzie dobre.Dzieki Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie po sporej przerwie, niestety nie mogłem się wcześniej odezwać.

Co do zmieniarki to przyjrzałem się jej troszkę, i jest to zmieniarka pracujaca po M-Bus-ie więc z oryginalnym radiem starszego typu (okrągłe bolce w gnieździe z tyłu radia) powinna smigać bez problemu.

Co do radia to z Twojego opisu nie mogę dojść co to za radio (proponuję wejsć na www.allegro.pl i wśród sprzedawanych radi odnaleźć identyczny i podać model.

Do zmieniarki i jej wyprowdzen tu masz link : http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/dolkab.htm

 

Na tej samej stronce w zakładce radia/fabryczne znajdziesz złącza stosowane w bmw (także rozpisane jest złacze zmieniarki).

Cała zabawa polega na połączeniu radia ze zmieniarka wg oznaczen ( nie stosuje się w tym systemie transmisji krosów).

Ja tak adoptowałem do radia BMW BUSSINESS RDS zmieniarkę pioneer-a CDX-M30 i pracuje poprawnie.

Zyczę powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.Znalazlem na tamtej stronie swoja zmieniarke i radio,problem w tym,ze zmieniarka moja ma inne kolory kabelkow,nie ma zielonego ani czarnego w ekranie.Jest tylko 8 kabelkow w tym 2 ekrany.Wiem ,ze jeden ekran to dla Audio plus czerwony i bialy razem.Osobne kabelki maja kolory:brazowy,zolty,czarny i czerwony oraz ekran.czy moglbys mi podpowiedziec jak to polaczyc?Mam radio chyba biznes bez RDS.Dzieki i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dalej nie ustaliłeś jaki jest faktycznie model radia - a to jest podstawa aby określić czy ta zmieniarka bedzie Ci chodzić z tym modelem.

Z tego co się przyjrzałem to ten model zmieniarki współpracuje z radiem

BMW BE1801 BAVARIA PROFESSIONAL RDS.

Druga sprawa to nie ma sie co sugerować kolorami kabelków tylo patrz na schemat i sygnały jakie wychodzą z gniazd zmieniarki i radia.

Jeżeli ze schematów ze strony którą wyżej podałem wynika że masz zgodne sygnały tak w radiu jak i w zmieniarce - to poprostu łączysz je ze sobą na zasadzie Mbus - radia do Mbus- zmieniarki etc.

 

Co d Twojego pytania odnośnie tych kabelków to na pewno występują w zmieniarkach (w ich okablowaniu) 2 masy jedna analogowa (to ta oplatająca kable sygnałowe audio) i masa cyfrowa.

Który kabelek za co odpowiada nie jestem w stanie Ci powiedzieć do tego musisz sam dojść najlepiiej używając miernika. Jeżeli masz już obciętą wtyczkę i nie możesz po schemacie wtyczki dojść który sygnał jest na danym przewodzie to warto rozkręcić zmieniarkę - często producent na płycie drukowanej gdzie wlutowane jest gniazdo (lub przewód z gniazdkiem lub wtyczką) opisuje poszczególne sygnały.

Ale najważniewjsza sprawa tak jak pisałem na początku to określenie modelu radia.

powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam prośbę,czy moze mi ktoś pomóc w podłączeniu zmieniarki

Pioneer cdx-p11(jeżeli to w ogóle to możliwe) do radia bmw buissnes cd?

Schematy są następujące:

zmieniarka

styk sygnał kolor przewodu

1 BUS- (BUS1) czerwony

2 ekran BUS ekran dla 1 i 5

3 ekran audio R ekran dla 7 i 11

4 wolny szary

5 BUS+ (BUS2) biały

6 ekran audio R ekran dla 10 i 9

7 wejście audio L niebieski

8 ASENSB pomarańczowy

9 wejście audio R żółty

10 masa audio R brązowy

11 masa audio L czarny

 

radio

styk sygnał

1 masa zasilania (GND)

2 +12V BATT

3 K-BUS

4 masa (GND)

5 audio L-

6 audio L+

7 masa (GND)

8 audio R-

DZIEKI!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.