Skocz do zawartości

Parują mi szyby


taoo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Głupi problem, ale jak jest zimno na dworzu to parują mi szyby. Wiadomo, włącze klime i para zostanie zdmuchnięta, ale czy jest jakiś inny sposób na parowanie szyb? Co może być powodem tego - wiem, że nie w każdym aucie się to dzieje. Czy powodem może być nieszczelność szyb (jakieś popękane uszczelki czy coś)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim sprawdz czy gdzies nie gromadzi ci sie wilgoc, np moze byc zle odprowadzana woda (zatkane odplywy) i przez to moze parowac...

 

poza tym na wstepie umyj wszystkie szyby, jak sa dlugo nie myte to latwiej sie na nich osadza woda..

 

jesli pomimo umycia nadal paruje jak licho to szukaj zrodel wilgoci.. rozsyp koci zwirek (taki lepszy, granulkowy, nie jakis piasek bo narobisz syfu) na podlodze i zobacz czy granulki nastepnego dnia beda mialy inny kolor lub beda wieksze, jesli tak tzn ze masz wigloc..

 

sama nieszczelnosc nie jest az tak grozna (w temacie parowania) jak zle odprowadzanie wody..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybki test.

na paczatek podnies dywaniki i zobacz reka czy jest mokro.ja obstawiam wilgoc pod dywanikami.czyli nieszczelnosc.

taki temat przerabialem w poprzednim aucie.nie wiem jak to sie stalo ale pomogla dopiero wymiana przedniej szyby zbitej butelka po wodce rzuconej z okna akademika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nagrzewnica jest pęknięta to najbardziej będzie parować kiedy silnik jest skrajnie gorący i jest najwyższe ciśnienie w układzie, ale pewnie na postoju też, bo płyn chłodniczy tak łatwo nie opuszcza wygłuszenia.

taki temat przerabialem w poprzednim aucie.nie wiem jak to sie stalo ale pomogla dopiero wymiana przedniej szyby zbitej butelka po wodce rzuconej z okna akademika.

 

 

Poprzednia szyba była źle osadzona i przeciekało pod uszczelką, przy wymianie zrobili to lepiej :wink:

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

(zatkane odplywy)

[...]

sama nieszczelnosc nie jest az tak grozna (w temacie parowania) jak zle odprowadzanie wody..

 

A gdzie mam szukać tych odpływów? Mam bmw 320td compact. Czy to się w ogóle oddtyka? :?

Co ew. mogę jeszcze sprawdzić/zrobić aby woda/wilgoć z auta była prawidłowo odprowadzona.

 

 

Druga sprawa to z tą nagrzewnicą? Jak sprawdzić czy faktycznie jest "pęknięta" i co to "pęknięta" oznacza (brać to dosłownie?). Gdzie w aucie znajduje się ta nagrzewnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa to z tą nagrzewnicą? Jak sprawdzić czy faktycznie jest "pęknięta" i co to "pęknięta" oznacza (brać to dosłownie?). Gdzie w aucie znajduje się ta nagrzewnica?

 

jak by byla peknieta to by ci plynu ubywalo :shock: moze sniegu naniosles i teraz masz wigoc...wysusz auto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pare pytan:

zle odprowadzana woda (zatkane odplywy) i przez to moze parowac...

co masz na mysli, prosze o wyjasnienie.

I jak ma sie sprawa z nagrzewnica jak ja sprawdzic, bo mi wlasnie plyny ubywa, mysle ze to moze byc uszczelka, albo korek od wyruwnawczego, ale teraz czytam, nagrzewnica, jak ja sprawdzic. I ja mam wlasnie tylko mokro pod dywanikiem kierowcy, i jak jest po tej stronie wlot od dmuchawy na nogi, to ostatnio sprawdzilem byl tam, zielony plyn jak by chlodzacy, ale nie duzo.

Acha i bym zapomnial 2 razy bylo cos takiego ze w okolicach tej strony od kierowcy 2 razy widzialem wieksza plame wody na ziemi, pod autem.

Jesli nie masz nic konkretnego do napisania nie pisz nic ! Nie znam sie na mechanice ale che sie poznac :). Prosze o wyrozumialosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha i bym zapomnial 2 razy bylo cos takiego ze w okolicach tej strony od kierowcy 2 razy widzialem wieksza plame wody na ziemi, pod autem.

No to nie jesteś sam. Też mam ten problem bo płynu dolałem już 1,5 L. Muszę sprawdzić czy też jest mokro pod dywanikiem. Nagrzewnica jest po stronie kierowcy ? Jak się można do niej dostać :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nagrzewnica to chyba nie duzy problem, nie jest droga wydaje mi sie. Ta plama pojawiala sie plus minus w okolicach kola od kierowcy, nie mozna wykluczyc ze w okolicach siedzenia. A jak sprawdzic ta cala nagrzewnice.

 

O cos takiego chodzi http://allegro.pl/item328681235_nagrzewnica_bmw_e36_316_318_compact_kompletna.html

 

Ps. I jeszcze jedna rzecz po pod autem byla czysta woda, a nie powinna byc w kolorze takim samym, jak plyn chlodzacy ? W aucie nie smierdzi plynem.

Jesli nie masz nic konkretnego do napisania nie pisz nic ! Nie znam sie na mechanice ale che sie poznac :). Prosze o wyrozumialosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
witam wracam do tego tematu .ubywało mi plynu wymienilem chlodnice ale ostatnio przy odkurzaniu pod dywanikiem kierowcy mam mokre i jest to napewno plyn bo dynager ma taki zapach.co teraz czy ktos rozwiazal ta usterkę.wie w jakich miejscach nagrzewnica puszcza jaka obejma.nie usmiecha mi sie jej wymiana bo to rozbieranie pół auta.z gory dzieki czekam na pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam E36 320 sedana i odkryłem jeziorko pod dywanikiem za fotelem kierowcy(z tyłu)-skąd ta woda idzie? Uszczelki drzwiowe są ok, dziury od spodu nie ma... Dodam że nie działa mi regulacja wyboru nawiewu szyba/góra/nogi-czy to może mieć z tym związek? Pomóżcie proszę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.