Skocz do zawartości

318iS gaśnie. Proszę o pomoc


Cobra312

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Mam problem z gaśnięciem samochodu.

Kupiłem 3 lata temu BMW E36 318iS Coupe M42(auto nie ma i nie miało założonej instalacji gazowej). Po pewnym czasie zauważyłem falowanie obrotów od 600 do 900 po paru minutach obroty się ustatkowały) przy 2 odpaleniach auta z rzędu obroty spadały do 0(tzn. falowały i po 3sekundach spadły do 0. Jedyna metoda odpalenie i po gazie). Tydzień temu sytuacja znacznie się pogorszyła auto odpala (obroty 900) i gaśnie (obroty nagle spadają do 0).

 

Przeczytałem wszystkie możliwe posty na temat falujących obrotów silnika ale nie znalazłem żadnej podobnej sytuacji. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat kupił ostatnio Compact 318 ti '95 i podobne objawy ma , na obrotach faluje, gaśnie w trakcie jazdy po naciśnięciu sprzęgła, ale nie zawsze. Czasem chodzi równiutko i bez zastrzeżeń a za chwilę znowu świruje czasem czuć benzynę. Komputer pokazał sondę lambda, wymieniliśmy ,coś tam pomogło ale to jeszcze nie to. Świeczki i kable ok a pomimo to klapa. Głupio mi bo to ja namówiłem go na tę markę a teraz jestem bezradny, najgorsze że brat pracuje w delegacji a autkiem jeżdzi bratowa i narzeka. Aha jeszcze czasem jest problem z odpaleniem jak rano odpali i nie doda się gazu i zgaśnie to drugi raz odpalić graniczy z cudem. Proszę o rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobic trzy operacj : 1 , wyczyscic krokowe silniczki ! 2. sprawdzic przewody dochodzace do czujnika polorzenia przepustnicy ( CZESTO sie urywaja pod gumka ) 3 . wymienic po sprawdzeniu czy nie jest trafiona sada lambda (ZAKLADAMY ORGINALNA zakupiona w servisie do tego modelu )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie bylo to samo: wymienilem swiece, przewody ws i filtry i prawie ok, jedynie spalanie ogromne bo komputer pokazuje 15/100 :( w miescie a jezdze na benzynie tylko.... czyzby sonda poszla?
Life is simple. Make choices and don't look back... zwłaszcza z BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Podepne się, korzystając z podobnego tematu :)

Auto samo gasło na niskich obrotach, i chodziło jak traktor, syczało... jednym słowem podobne objawy jak u autora tematu :( po godzinach czytania for, przeglądania silnika, i sprawdzeniu wszystkiego co sie dało ;) przypadkiem zauważyłem, że jeden z gumowych węży jest odłączony :mad2:, po podłączeniu oczywiście wszystkie problemy znikneły :D, jednak nadal zastanawia mnie od czego jest zaznaczony na czerwono wąż (m42 318is) i czy nie powinien on mieć opasek zaciskowych na końcach?

http://images31.fotosik.pl/350/67d38ee2ccaabab3m.jpghttp://images25.fotosik.pl/263/10488810c057e68em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.