Skocz do zawartości

[e46] niesamowicie kopci !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich klubowiczów.

 

Mam spory problem z autem, postaram sie go opisac w maire dokladnie.

Bmw E46 2.0 diesel 1999 rok 230 tysi przebieg.

 

Wczoraj wieczorem jechalem na obwodnicy ok 140km/h depnalem gaz a auto przestalo przyspieszac, jechalo tak jak z wlaczanym tempomatem( nie mam go w swojej wersji) i nic wiecej. Odpuscilem gaz i wychamowalem do 80... jadac tak moze z minute, wcisnalem gaz i auto znowu jechalo jak zawsze... do 140 i dalej brak mocy...

Obralem pierwszy zjazd, patrzac w lusterko i widzac wielka chmure bialego dymu !

Postawilem autko na parkingu ,na wolnych obrotach wali z rury dymem, dodam gazu jest poprostu masakra tworzy sie chmura i nic nie widac na calej ulicy !

 

Stan oleju -taki jak był

Auto -przyspiesza ale jest delikatnie przymulone

Zbiorniczek z plynem chlodzacym - delikatnie ubywa !

Dym ktory wydostaje sie z rury jest bez zapachu -nie smierdzi olejem, ale tez nie wyglada na pare - jest zagesty.

 

I teraz mam zagwostke :

Rozmawialem z mechanikiem i powiedzial mi ze nie spotkal sie zeby walnela jakiemus z jego klientow uszczelka pod glowica w modelu e46 2.0d. Dodam, ze autko nie bylo przegrzane trzymalo normalna temperature.

 

Czy turbina jest chlodzona w BMW tez wodą ?

 

Dajcie mi jakies podpowiedzi bo jakos nie widzi mi sie wymiana tej uszczelki, moze ktos mial cos podobnego...

 

pozdrawam

Opublikowano
no z tego co pieszesz wygląda na to że to uszczelka głowicy...a turbinka jest chłodzona olejem :P

Z racji tego, że spadł śnieg, przypominam, że piłowanie GOLFA na ręcznym, to nie DRIFT!!!!

***

Nie dyskutuj z idiotą , na początku sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

***

http://picasaweb.google.co.uk/kieltj/BMW - moje BMW

Opublikowano
  • Autor
dzieki za podpowiedzi ,zaczekam co powie mechanik.
Opublikowano
  • Autor
poszła głowica. dzieki za pomoc
Opublikowano
poszła głowica. dzieki za pomoc

Jaka była tego przyczyna??

Współczuję :|

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.