Skocz do zawartości

CHIP w 318??


bmw_318i

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładał ktoś chip do silnika M40?? Mam betke 318i z 92 roku i chciałbym coś takiego zaożyć. Orientuje się ktoś o wzrost mocy tudzież osiagów oraz kosztów eksplatacji chodzi głownie o zużycie paliwa! Ile taki chip moze kosztować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz takie CHIPY na ALLEGRO !

cena 350- 700zł

pytałem gościa o układ do mojego kompa do silnika 1,6 i mówił ze ma ale za 700zł

podobno moc podniesie sie o jakieś 15 KM a moment o 18% no i co za tym idzie zużycie moze spaść nawet o 1litr ale to są zapewnienia gościa!

podobno programy do tych CHIPÓW za 700 zł pochodzą z niemiec!

MONTAŻ TEGO TEŻ JEST BARDZO PROSTY WYSTARCZY ROZEBRAĆ OBUDOWĘ I WYCIĄGNĄC UKŁAD Z PROGRAMEM Z PODSTAWKI I W TO MIEJSCE WŁOŻYĆ chip tunning!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chip ma sens tylko przy silniku z turbiną. Jeżeli nie jesteś mocno związany ze swoją betką a lubisz szybko jeździć to kup 328.

Nawet jak się wszystko uda.. 15KM i moment obr. pewnie też niewiele... Czy warto?

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem kiedyś gdzieś tabele wszystkich silników BMW z parametrami przed i po tunningu. okazało sie że najlepsze efektypo montażu CHIPA wychodza tylko w silnikach diesla a mianowicie moc silnika wzrasta nawet o 30KM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałem kiedyś gdzieś tabele wszystkich silników BMW z parametrami przed i po tunningu. okazało sie że najlepsze efektypo montażu CHIPA wychodza tylko w silnikach diesla a mianowicie moc silnika wzrasta nawet o 30KM

no bo w silnikach diesla jest turbina (TDS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie nie polecam chipów z allegro, szczegolnie jak dbasz o zdrowie swojej betki i Ci na niej zależy. Takie chipy są do wszystkich aut a nie od dzisiaj wiadomo ze jak cos jest do wszystkiego to jest do nieczego. Montaż takiego chipa jest prosty to fakt, ale taki samochod wogole nie jest wystrtojony a test ogranicza sie w wiekoszosci przypadkow do tego ze jak zalozysz chipa to typek jedzie za Toba drugim samochodem i sprawdza czy kopci, jak tak to poprawia (recznie) a jak nie to zostawia.

Sam zjadlem zeby w tym temacie jak poprawialem fabryke w mojej buni. Mnie osobiscie robil to brat przyjaciela (głowny programista i wspolzalozyciel krakowskiego V-TECH'u) i tak naprawde wtedy przekonalem sie ile wart jest dobrze przeprogramowany komputer a ile zrobiony po łebkach co ma swoje odzwierciedlenia na wynikach z hamowni. Nie mowie tutaj o zuzyciu paliwa, ktore moze podniesc sie NAWET o 2-4 litry, ale o samej charakterystyce pracy motoru. Mozesz mieć wielkie problemy zeby go ustawic jak nalezy bo np. u mnie przy pierwszych podejsciach wogole nie trzymal sie na wolnych obrotach tylko gasł.

Jak chcesz podejsc do problemu poważnie to szczerze radze sprawdzic przy jakim tuningu elektonicznym samochod sie spisuje sie najlepiej. Ciekawa alternatywa chipa jest box albo napisana od nowa mapa paliwa na indywidualne zyczenie (w wiekszosci przypadkow cena zblizona do pozostalych dwoch). Pożniej bierzesz autko na hamownie i po kolei sprawdzasz, ktore jest rozwiazanie jest najlepsze i..... najekonomiczniejsze :D :D.

Zwroc jeszcze uwage co chcesz poprawic w swojej bryce moment czy moc. Mozesz zazyczyc sobie zeby auto bylo zrywniejsze (poprawiasz wtedy gl moment) ,mocniejsze (moc) lub "domyslne ustawienia" :D czyli po kawalku to i to.

Ufff chyba tyle..... W razie pytań sluze pomoca 8) :lol: :lol:

SPONSOREM MOJEJ NIEOBECNOŚCI SĄ BROWARY ŻYWIECKIE S.A. :)))



BMW-MADE BY WINNERS, MADE FOR FUN !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.