Skocz do zawartości

Wybór opon E-36


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupuję komplet nowych opon letnich do mojej 320i. Mam felgi 7 x 16. Rozmiar opon chcę kupić 215/55 R16. Nie mogę sie zdecydować jaki model kupić. :roll: Zastanawiam się nad:

- Bridgestone Potenza RE 050 A

- Dunlop SP Sport Maxx

- Goodyear Eagle F1 GS-D3

 

Głównym kryterium wyboru jest przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni.

Byłbym wdzięczny, gdybyście mogli mi doradzić, zwłaszcza Ci, którzy mieli styczność z tymi oponami.

 

Dzięki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam potenzy 050 i sie az za bardzo drogi trzymaja hehe. Kiedys jezdzilem na F1... strasznie szumia. Z trzecimi nie mialem stycznosci

Mam goodyeara i chyba rzeczywiście są zbyt głośne. Też niedługo zmieniam i na pewno nie na F1. Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinii znajomych (w tym właścicieli zakładów oponiarskich) wynika co następuje: Bridgestone - twarde, na suchym świetne, na mokrym ciut gorzej, szybko się ścierają, Goodyear - podobnie jak wyżej, dość głośne, ścierają się jeszcze szybciej, za to bieżnik śliczny, Dunlop - chyba najcichsze. Każda z tych opon to niezły wybór.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrbeem jak się sprawowały F1 w porównaniu z Potenzą? O głośność mi nie chodzi.

 

saku82pl, a jak Ci się sprawują F1? Chodzi o przyczepność.

 

Manniac dzięki za opinię.

 

Jeszcze mam pytanie jakie są za i przeciw zakładaniu rozmiaru 215/55 R16 zamiast 225/50 R16(zalecane przez BMW)?

 

Może ktoś jeszcze może mnie przekonać do którejś z tych opon.

 

Dzięki za odpowiedzi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o rozmiar opon - zamienniki podane przez BMW mają bardzo małą tolerancję, tzn. różnice w ich obwodzie (a co za tym idzie przekłamania licznika) są minimalne. Nic złego się nie stanie, jeżeli zamiast opon 225/50/16 założysz 215 ale przez 50, nie 55! Profil 55 dla szerokości 215 jest za duży. Korzyść będzie tu jeszcze taka, że na nasze nieszczęsne drogi opona 225 to trochę za dużo. Teraz zmieniam koła u siebie i zdecydowałem na opony 205/55/16, uważam, że są najrozsądniejsze.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
saku82pl, a jak Ci się sprawują F1? Chodzi o przyczepność.
Suchy asfalt chyba nie wymaga komentarza  :D Na mokrym nigdy nie miałem problemu. Ale też nie jeżdże ekstremalnie w trudnych warunkach. Generalnie głośne są. Ale nie ukrywam, że wybrałem je właściwie tylko ze względu na bieżnik  :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.