Skocz do zawartości

Wyciek płynu ATF ze skrzyni


Max77

Rekomendowane odpowiedzi

a co myslisz o dolewce. Chce miec po prostu pewnosc ze to bedzie to a wymiane zrobie za 20 tysiecy swoja droga. bo nie chce zeby sie okazało ze wymienie teraz a wada bedzie nadal. jakis inny kontakt do niego niz GG?

 

Po co dolewka. To nic nie daje. No chyba że jest za mało oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec do skrzyni(miska) powinno wejsc ci ok. 6 litrow reszta jest w tzw torque converter. Prawdobodobnie przepuszcza ci kolniez, nr czesci 24347588725 .

Rekomendowany przy wymianie plynu skrzyni razem z miska(filtr), choc czesto zapominany. Koszt niewielki (tu ok 20$).

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Wracajac do mojego wątku to jednak sie okazało ze dolałem 1.5 litra oleju do skrzyni i wszystkie bule minęły. skrzynia chodzi bez zastrzezen (kamien z serca). za 20 tysiecy zrobie wymiane wszystkiego.
marolet@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i ja sie wypowiem na temat oleju i wymiany

Błednym mysleniem jest ze tylko olej bmw musi byc do tej skrzyni biegow

Producentem oleju dla BMW jest firma Ravenol (80zł 1L), po co przeplacac w bmw (chyba za etykiete)

Jestem po wymianie oleju w skrzyni oraz miski z filtrem i biegi płynniej sie zmieniaja

Naprawde zachecam do wymiany

Jesli ktos nie wie jak chetnie podpowiem bo robilem to sam :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. Wczesniej pisałem ze skrzynia mi cos zaczyna chodzic mniej plynnie i okazało sie ze bylo 1.5 litra oleju za malo. dolałem i bylo ok po staremu lecz mimo wszystko nie bylem do konca zadowolony (za agresywne zachowanie skrzyni na SPORT) wiec wymienilem olej przy przebiegu 139000 Revanol + filtr + przejscie na wtyczke (okazało sie ze przez to olej mi uciekał) i skrzynia doznała olsnienia chodzi idealnie, miekkie zmiany biegow zupełnie inna skrzynia. Na niektorych rzeczach nie warto oszczedzac tymbardziej ze wydatek 800 do takiego auta nie jest jakis wielki. ktos wczesniej napisał zeby wymieniac olej po 100 000 km i ja sie pod tym podpisuje.
marolet@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę sprzedać olej ravenol 6hp właśnie do naszych BMW. Kupiłem cała banke 5l od prezesa 7er.pl który sprzedaje ten olej rownież na Allegro. Zostało mi w bance około 4l. Więc gdyby ktoś chciał na dolewke, mogę sprzedać po 35 zł litr - na Allegro 47 zł. U mnie po dolewke tego litra praca skrzyni zupełnie się poprawiła, więc gdyby ktoś był chętny proszę pisać. Spokojnie można go odebrać z poznania lub okolic konina. Edytowane przez qn11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.