Skocz do zawartości

jaka jest różnica i w czym tkwi pomiędzy TDS a TD


seweryn1970

Rekomendowane odpowiedzi

witam noszę się z zamiarem sprowadzenia e 34 TD lub TDS z lat 1993-1996 na czym polega różnica pomiędzy tymi wersjami ponieważ,gdy patrzę na ceny części oferowane są one np zmiennie takie jak turbina itd... w czym tkwi różnica o różnicy mocy wiem .nie ukrywam , iż zależy mi na kosztach eksploatacji i dostępności części natomiast 1 litr zużycia paliwa nie stanowi większej różnicy więc chciałbym poznać opinie użytkowników co polecacie??? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
TDS posiada intercooler dzięki, któremu zwiększa się moc o około 25% od TD.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no nie wiem moze nie znam sie na tyle,ale wydaje mi sie ze 2.4 td czyli m21 rozni sie od m51 nie tylko intercoolerem.

 

gdyby to bylo takie proste to wedlug waszych opinii,wrzucenie coolera do m21 powinno podniesc moc z 115PS na 143PS i moment o 40Nm w gore

 

pozatym srednica tloka,lancuch i chyba trwalsza glowica.roznica moze nie jest wieka ale na pewno zauwazalna (na korzysc m51 oczywiscie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Troche to nie jest tak jak tu piszecie. Ogólnie silnik TD konstrukcyjnie nie różni się niczym od TDS'a. Różnice są w osprzęcie silnika: TDS ma intercooler a TD go nie ma, turbina w TDS ma większe ciśnienie doładowania o 0,2 atmosfery. Pozatym różnice są też w wtryskiwaczach, niewiem dokładnie ale chyba mają inne ciśnienie. Pompa wtryskowa też ma inne ciśnienie (można to ustawić na komputerze). Wstawienie intercoolera do TD nic nie da oprócz zwiększenia turbodziury, oprócz tego aby wzrosła moc trzeba podnieść ciśnienie na turbinie oraz musi być zwiększona dawka paliwa podawana przez pompe (kwestia regulacji map na komputerze).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.