Skocz do zawartości

witam pomocy zapowietrzony układ chłodzenia


oizo_pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Musiałem jednak mieć pewność - okazało się że mam siekniętą uszczelkę... tak więc przyczyną w moim wypadku była uszczelka. Należało

Diagnoza bez zdjęcia głowicy i sprawdzenia jej szczelności :?: :shock:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowane takie coś na zbiorniczku wyrównawczym - dwa pojemniczki z tym samym odczynem. Taka gruszka jak do nosa dla bobasów ;) , odpowiednia uszczelka, jakiś zaworek.... takie dziwne coś.

 

Jeśli płyn w komorze 1 jaśnieje w stosunku do tego w komorze 2 to znaczy to że coś jest nie tak - im bardziej zielonkawy kolor, tym więcej spalin.

 

Odczyn (środek zmieniający kolor) to jakiś tam konkretny płyn (ja się nie znam)

 

To dokładniejsza metoda niż bąbelki w zbiorniczku :)

 

Bynajmniej - robili to na warsztacie na którym nie zajmują się głowicami ze względu na brak sprzętu i później musiałem szukać takowego warsztatu (udało się spory kawałek od Bolesławca)... Tak więc na pewno mnie nie skroili ;) Zrobili to po życzliwości dla stałego (niestety :( ) klienta (mieli wymienić płyn w chłodnicy, czego ostatecznie nie zrobili).

 

Po zdjęciu wszystkiego okazało się że nie tylko uszczelka, ale i szpilki przy kolektorze wylotowym były oberwane ......... Tak więc metoda sprawdziła się.

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Wszystko wiem i rozumiem, chodzi mi o to, że bez zdjęcia głowicy i jej sprawdzenia nie można stwierdzić czy to wina uszczelki czy pękniętej głowicy.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tak, racja. Tak samo mówili - że uszczelka lub głowica. Troszkę uprościłem opowieść :P

Na moje szczęście była to uszczelka.

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.