Skocz do zawartości

Kiedy zapala sie wam rezerwa ?


Pawel735

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dopiero jak wskazówka od paliwa całkowicie się położy, czy już wtedy jak zaczyna wchodzić na czerwone pole ?

Pytam bo od momentu kiedy zalałem pół baku nie widziałem ani razu żeby rezerwa sie zapaliła a wskazówka można powiedzieć leży.moze cos przy pływaku sie zawiesiło jesli to ma jakis bezposredni zwiazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zapala się dopiero jak wskażnik leży praktycznie na zerze no może jest z 1mm powyżej zera. Pisałem już na temat wskaźnika paliwa, i inni koledzy rónież wprawdzie temat dotyczył e34 ale wszyscy zgodnie doszli do jednego wniosku, że wskaźnki paliwa w BMW to bubel. A czy w momencie przekręcenia kluczyka na poz zapłon zapala się na chwile kontrolka??, może masz przepaloną żarówkę??

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o tą kontrolke to nawet nie mignie.Tak jak pisałem ostatni raz swieciła sie przed tankowaniem do połowy a później mimo iż wskazówka poszła blisko zera nie zapaliła się ta kontrolka.Wogule od tamtego momentu nie widziałem aby się zaświeciła, a boje sie jeździć bo nie wiem ile w sumie jest tego paliwa w baku jeszcze.

Moze przy pływaku jest coś co odpowiada za rezerwę i przy tankowaniu do połowy mogło się zawiesić przez co nie zapala się rezerwa ?

 

PS Kiokio świętujesz dzisiaj jubileusz - 1000 postów już napisałeś :DDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Wogule od tamtego momentu nie widziałem aby się zaświeciła, a boje sie jeździć bo nie wiem ile w sumie jest tego paliwa w baku jeszcze.
Hmmm.... :? Skoro się boisz to czemu po prostu nie zatankujesz? Zresztą nawet gdyby kontrolka Ci się paliła to jazda na rezerwie nie służy zdaje się najlepiej pompie paliwa...

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj bo sie nie rozumiemy, sprawdziłeś samą żarówke czy sie nie przepaliła?? przy teście zegarów sie zapala, również przy przekręceniu kluczyka na poz zapłon powinna się na chwilę zapalić razem z innymi kontrolkami od ABS'u, ładowanie itp. Jeśli sie zapala tzn że prawdopodobnie pływak nie opada na sam dół, albo przyczyna leży w zegarach, naprawdę trudno mi powiedzieć.

 

P.S. To już 1001 post więc święto się skończyło :lol: :wink:, poza tym siła w jakości a nie w ilości, a moje posty są powiedzmy średnie :oops: ...

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... :? Skoro się boisz to czemu po prostu nie zatankujesz? Zresztą nawet gdyby kontrolka Ci się paliła to jazda na rezerwie nie służy zdaje się najlepiej pompie paliwa...

 

Chce poprostu mieć wiarygodny pomiar stanu paliwa w baku, pozatym czasem są takie jaja że np jest 5 litrów a wskazówka pokazuje ze jest 20 a po przejechaniu kilkuset metrów pokazuje poprawny poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj bo sie nie rozumiemy, sprawdziłeś samą żarówke czy sie nie przepaliła?? przy teście zegarów sie zapala, również przy przekręceniu kluczyka na poz zapłon powinna się na chwilę zapalić razem z innymi kontrolkami od ABS'u, ładowanie itp. Jeśli sie zapala tzn że prawdopodobnie pływak nie opada na sam dół, albo przyczyna leży w zegarach, naprawdę trudno mi powiedzieć.

 

P.S. To już 1001 post więc święto się skończyło :lol: :wink:, poza tym siła w jakości a nie w ilości, a moje posty są powiedzmy średnie :oops: ...

 

Test zegarów niestety u mnie nie działa.Jezyk mozna zmienic z test niestety nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wskazania miernika poziomu paliwa praktycznie są indywidualne dla kązdego samochodu czasami w tym samym modelu wskazówka będzie niżej a czasami wyżej a kontrolka zapalała się wcześniej lub później trzeba samemu to przetestować żeby wiedzieć czy wskazania są wiarygodne.Raz miałem taki przypadek w fordzie gdzie nie ma kontrolki rezerwy a wskazówka pokazywała że paliwo jeszcze jest,skończyło się że na trasie poznańskiej musiałem do tscji benzynowej naginać 3 km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zapala się nazerze ale chwilę przed dojściem :D , sygnalizuje od czasu do czasu że ma ochotę wskoczyć na tą rezerwę.

Jak znasz Buszmena - z Biłg. to skontaktuj się z nim bo kiedyś miał chyba z tym też kłopoty.

Ale jak Ci nie działa test to może zobacz tą żarówkę napoczątek

obecnie Alfa 156 GTA SW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje bardzo dokładnie, a rezerwa zaświeca się jak ma 10l paliwa i tyle pokazuje na wskaźniku (i tyle ma być wg instrukcji). Ale to niestety nie E32.

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie zapala sie jak juz zbliza sie do konca kreski (jak juz sie kladzie).

Mozesz sprawdzic to w ten sposob parkujac auto troche przechylone tak aby strona od kierowcy byla nizej. Zaparuj np na jakims krawezniku lub na jakiejs zaspie i zobaczysz czy ci sie rezerwa pali. Powinna sie zapalic ale najlepiej niech chwilke tam postoji zgas silnik i poczekaj troche pozniej jak odpalisz powinna sie swiecic.

Mozesz zastosowac pozniej to samo tylko z droga strona to wskaznik paliwa powinien odchylic sie w droga strone i rezerwa nie powinna sie zaswiecic.

Jesli w pierwszym przypadku rezerwa sie nie zaswiecila to znaczy ze cos jest nie tak zacznij od zarowki a pozniej to juz zostaje plywak bo nic innego do glowy mi nie przychodzi.

Pozdrawiam.

E32 730 LPG


KUPIĘ ŁADNE ZADBANE E38 735 LUB 740 rocznik '96;'97. PROSZĘ O KONTAKT NA PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.