Skocz do zawartości

czujnik obrotów koła - lewy tył


typson

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie związane z czujnikiem od ABSu - konkretnie lewego tyłu. Czy, zakładając, ze obecny w aucie czujnik jest uszkodzony a reszta sprawna, podłączenie nowego czujnika bez osadzania go na miejscu w piaście/wahaczu powinno zaowocować zgaszeniem żółtych kontrolek od ABSu?

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej powinno, bo jak koła się nie obracają, to nie jest generowany impuls z czujnika do sterownika, a system na postoju potrafi się sam zdiagnozować... W razie co można spróbować podłączyć interface i skasować ewentualne błędy...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanowczo NIE. Żeby kontrolka zgasła czujnik musi zczytać prędkość obrotową koła więc musi siedzieć w piaście. Nie ma innej opcji. Pozdrowionka

 

Dlatego też napisałem o skasowaniu błędów. Ja po wymianie czujnika nawet nie tykałem auta i stało z uniesionym kołem. Nie pamiętam, czy kontrolna od razu zgasła, a profilaktycznie skasowałem błędy Carsoftem i zanim ruszyłem autem to już nie świeciła... Z drugiej strony wsunięcie czujnika to nie jest jakiś problem...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o:

 

- słup podtrzymjuący centrum handlowe, którego mojej żonie sie nie udało przestawić

- katalizator banku pierwszego - czyli przedmuch na rozpadającym się kacie

- po raz enty problemy objawiające sie brakiem predkoscimierza, ABSu, etc

 

 

Wiesz, ja generalnie wpakowałem w to auto sporo kasy (bo miałem) i juz mi sie to powoli nudzi. Ale mimo wszystko nie neguje faktu, ze czy sie jedzie 100 czy 200 to bez względu na jakość drogi prowadzi sie fantastycznie.

 

I pewnie nastepny autem (nie licząc wymiany audi cabrio na passata B5) bedzie jesli ne e60 to e39 z koncówki w dieslu :)

 

No chyba, ze przemówi rozsądek to bedzie to A6 w Quattro :) :D :mrgreen:

pozdrawiam

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.