Skocz do zawartości

centralny zamek


tony h.

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie dzisiaj mi zdechl tez centralny. Sprawdzilem bezpieczniki i tam jest ok. W sobote sie wezme i spróbuje sie dostac do centralki oraz rozbiore boczek drzwi. Mam pytanie bo juz wczesniej zdazalo mu sie ze przekrecales , rygle sie wsuwaly a po sekundzie same znowu wyskakiwaly i trzeba bylo jeszcze raz przekrecic. Za 2 razem zaskakiwal. Jak myslicie to wina centralki czy czegos innego? Czy byly rozne centralki bo moze zeby sprawdzic czy dziala wyjme z 325 coupe i sprobuje wlozyc do 318 sedan?

 

To chyba to ustrojstwo http://moto.allegro.pl/it...ka_bmw_e36.html

 

no i wyjalem schowek i przełożyłem działającą centralkę z drugiej e36 ale niestety to nie pomoglo więc ta jest dobra, rozebrałem tapicerkę drzwi od kierowcy ale tam jest czarna magia, nie wiem jak sie za to zabrac? w drzwiach jest mnóstwo kabli ale które do czego nie ogarniam.

Czy mozna jakoś na krótko zewrzeć te kable z drzwi zeby zadzialal centralny?

Lipa jest taka ze jezeli to cos z kablami tylnej klapy o nie moge jej otworzyc bo zamek sie . i zawsze dzialal tylko z centrala i jeszcze dziwna sprawa ze przestalo takze dzialac to podswietlenie wewnatrz jak sa otwarte drzwi.

Co radzicie?, moze jakis namiar na jakiegos kumatego elektryka z wawy lub okolic?

Moje bunie:

http://tony.h.dkonto.pl/


Tony-h@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo podobnie padla krancówka w drzwiach kierowcy centralny po zamknieciu rygli otwieral sie po sekundzie

krancówki wycieraja sie a jak po zamknieciu drzwi zwiera do masy do nie zamkniesz auta

Montaż alarmów, blokad, el. szyb BMW i inne TANIO (Możliwość dojazdu) ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od początku!słuchaj, w sobote z nerwów i braku zajęcia zabrałem sie za takie same objawy jak u ciebie i po godzince wszystko działało:)otóż bagażnik też otwierał się tylko z centrala, zacząłem grzebać co jest nie tak i okazało się że ten kluczyk da się w nim jednak przekręcić tylko trzeba delikatnie "rozruszać" ten zamek bo nieużywany lubi się zastać!więc troszke wd40 aby pościł a potem jakiegoś smaru w sprayu żeby go naoliwić!powinno pomóc!dalej denerwowało mnie to że trzeba drzwi za każdym razem zamykać dwa razy bo za pierwszym rygle odskakiwały!okazało się że w klapie bagażnika przy siłowniku jakiś "śpec" żle podłaczył kostke (nie wiem jak udało mu się to zrobic) od mastera czyli kable sterujące zamykaniem i otwieraniem auta za pomocą zamka bagaznika!myslałem że się ten wyłącznik spalił po takim podłaczeniu ale nie!odwróciłem kable w kostce i śmiga:)zauważyłem też że jeżeli jeden z siłowników master jest podłaczony tylko tak jak zwykły siłownik(dwa kable) to zamek też działa tak że trzeba go dwa razy zamykać!więc sprawdź sobie ten zameczek i jak już go otworzysz to zacznij od kabli w klapie bagażnika czy nie są przetarte bo pewnie są i dlatego nie działa światełko i central:)daj znać jak zrobisz, a jak nie to będziemy mśleć dalej:)POWODZENIA:)
(OO( )( )OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bo jest to mój pierwszy post,a problem mam podobny jak kolega wyzej.Więc tak :u mnie centralny zamyka też drzwi za drugim razem,najpierw myslałem że to te krancówki są wytarte ale chyba są ok , bo światełka się łądnie gaszą w środku.U mnie w tylniej klapie zamek też się ładnie zamyka z kluczyka i centralnego, wzrokowo kable też mi się wydają ok.Więc co może być przyczyną :?: Pozdrawiam i prosze o radę bo mnie to porządnie wkurza :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sprawdziłeś kable w gumowej osłonie biegnącej przy zawiasie klapy bagażnika?prawa strona...!i napisz czy możesz zamknąć całe auto (wszystkie drzwi) używając zamka w klapie?powinno się dać, napisz jak sprawdzisz..!
(OO( )( )OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam wszystkich bo jest to mój pierwszy post,a problem mam podobny jak kolega wyzej.Więc tak :u mnie centralny zamyka też drzwi za drugim razem,najpierw myslałem że to te krancówki są wytarte ale chyba są ok , bo światełka się łądnie gaszą w środku.U mnie w tylniej klapie zamek też się ładnie zamyka z kluczyka i centralnego, wzrokowo kable też mi się wydają ok.Więc co może być przyczyną :?: Pozdrawiam i prosze o radę bo mnie to porządnie wkurza :evil:

Ja mam to samo, ale juz jakis czas temu spalił mi sie silownik od klapy i jest teraz odlaczony, aczkolwiek zaraz po tym jak spalil sie ten silownik, (przez ten felerny kabel idący do klapy) zamek zamykał się normalnie ale tylko jak zamykałem bagażnik kluczykiem. Natomiast niedawno szukając usterki centralnego, odłaczyłem wszytkie kable wchodzące w skład tej wiązki i ponownie je popodłączałem. I od tego momentu mam właśnie tak jak koledzy - po pierwszej próbie zamknięcia zamków, rygle odbijają i dopiero drugi raz pomaga. Wiecie co to? Może jak kolega wcześniej miał, coś źle podłączyłem, składając wszystko do kupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saku82pl jeżeli masz spalony siłownik od centralnego w klapie to będzie się tak działo, najprościej jest wymienić siłownik:)myślałem nad zamknięciem obwodu w jakiś sposób ale nie mam zbytnio pomysłu w jaki sposób...:/spróbuj może podłaczyć tak jak ma być ten siłownik spalony, może coś to da?
(OO( )( )OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
saku82pl jeżeli masz spalony siłownik od centralnego w klapie to będzie się tak działo, najprościej jest wymienić siłownik:)myślałem nad zamknięciem obwodu w jakiś sposób ale nie mam zbytnio pomysłu w jaki sposób...:/spróbuj może podłaczyć tak jak ma być ten siłownik spalony, może coś to da?

 

próbuje kupić od kilku miesięcy ten siłownik na angielskim ebayu ale nie ma!! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domoko czy chodzi o te kable od strony kierowcy(patrząc od tyłu jest to lewa strona), bo ich nie sprawdzałem.Więc mam tą osłone gumową rozerwać? Jesli zamykam kluczykiem bagażnik to niestety tylko on sie zamyka, reszta rygli w drzwiach jest otwarta,natomiast jeśli zamykam auto z pilota to wszystko się zamyka tylko za drugim razem.i to samo jest jeśli robię to ręcznie. :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dlaczego nie kupisz go na polskim allegro?:)jest ich rtoche :roll2:

bo mieszkam na wyspach, chociaz w sumie ostatnio kupowalem tarcze do auta na allegro ale o zamku juz nie przypomnialo mi sie, cholera :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc doszłem do tej wiązki z kablami z tyłu od klapy, i faktycznie jeden kabelek był oderwany.Połączyłem go i niestety nic sie nie zmieniło :cry: , nadal centralny zamyka się za drugim razem.Więc to może wina zamka lub siłownika od bagażnika?Bo jak wspomniałem wcześniej , jak wsadzę kluczyk do klapy bagażnika to zamyka się tylko klapa a reszta rygli od drzwi jest otwarta.Macie może jakieś pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skandal68 - mówisz że miałeś urwany jeden kabelek? A patrzałeś dobrze czy reszta kabli z wiązki nie ma uszkodzonych izolacji? Ja miałem z tym niezły cyrk - kable pod tą gumową izolacją pozapiekały sie od przytrzaskiwania klapą i zwarcie poszło po całej długości kabli - musiałem je wszystkie wymienić bo sie nie dało ich nawet poizolować :duh: Ale zanim to zwarcie odkryłem to miałem różne cyrki związane z elektryką - m.in. z centralnym zamkiem, bezpieczniki sie paliły, zegary mi klękły itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jeden był urwany, i dwa troszkę popękane, ale je też zaizolowałem.W przeciwieństwie do ciebie mnie się rzadne zwarcia nie robiły i nie robią.Chciałem się zabrać do siłownika z klapy, ale nie wiem jak się tam dostać , bo mam tam taką plastykową pokrywę. Czy ona trzyma na jakieś zaczepy? Bo nie chciałbym czegoś pourywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

`skandal68 no właśnie ten jeden przerwany kabel chyba był przyczyną twoich problemów!otóż miałeś napewno zwarcie, chyba że akurat była to masa:)przy zwarciu nie ma siły żeby się siłownik od centralnego nie spalił:(może działać bo mógł się nie spalić silniczek elektryczny który tam jest tylko taki przełacznik (nie weim jak to inaczej nazwać) który odpowiada za reagowanie całego układu na przekręcanie kluczyka, czyli dzieki niemu po przekręceniu zamykaja się wszystkie drzwi w aucie...!ja zacząłbym od sprawdzenia czy siłownik jest w 100% sprawny a potem dopiero głowił się gdzie jeszcze mogą byc inne usterki!:)
(OO( )( )OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saku82pl na allegro jest tych siłowników troche więc chyba nie bedziesz miał kłopotu ze znalezieniem odpowiedniego:)koszty to ok 40zł z przesyłką (tyle że w PL) :norty: ale może warto poszukać ile wysyłka za granice wyniesie?może nie bedzie tak tragicznie:)Pozdro...
(OO( )( )OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, poprostu podwadź ja w jednym miejscu np. śrubokretem owiniętym szmatka żeby nie zadrapać i pociągnij, i pociągnji w każdym miejscu w którym bedzie opór bo tam są umieszczone zatrzaski:)prosta sprawa, poradzisz sobie bez problemu, jak by co to pisz:)
(OO( )( )OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha..sluchajcie tego...nie moglem zamknac z pilota centralnego .otworzyc otwieralem ale nie zamykal no i oczywiscie swiatlo wew,nie palilo sie gdy otwarte dzrwi byly..mysle szukam patrze....i bingo!.....wytarte celowo(wydlubane)krancowki w ryglach.wymienilem i Eureka!!!!!!!!!!!!wszystko super...zamykam otwieram pstryk pstryk...no rewelka ...swiatelko wew.jak powinno dziala(choc trochce sie za dlugo pali zanim zgasnie)......no i jade sobie i chcialem otworzyc szyber(elektryczny tak jak szybki) i co?????????????i NIC!!!!!!!ani tak ani siak...jak otworze drzwi to smigaja jak nalezy zamkne i lipoa zero reakcji..JUZ WIEM PO CO KTOS WYDLUBAL KRANCOWKI-wolal miec szybki niz zamykanie z pilota bo to zawsze kluczem mozna zrobic....ale pytanie.CO TO JEST???????PEWNIE ZWARA JAKAS ALE GDZIE??CO MOGLO SIE POPSUC??JAKIS PRZEKAZNIK??HELP!!!BO ELEKTRONY CHCA ZA TO 100PLN WZIASC ZA NAPRAWE :nienie:

mowia Nam ustąp głupszemu-dlatego ten świat wygląda jak wygląda

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2dcf661d0c724a2d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dopiero wrocilem do chaty i z rańca nie czytajac waszych porad odstawilem fure do elektryka :roll: Próbowałem jeszcze z tym zamkiem w klapie i wd40 i innymi ustrojstwami ale nic nie pomogło.

Zobaczymy jak jemu to pojdzie.

Moje bunie:

http://tony.h.dkonto.pl/


Tony-h@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, kolezka poszedł na łatwiznę i podłaczył swoją nowa centralke juz sterowana z pilota pod te kable które dochodza od drzwi, klapy i bagaznika i dziala. Niestety swiatelko przy otwrtych drzwiach dalej nie dziala. Stwierdzil ze szukal dlugo przyczyny i nie mogl zalapac czemu to nie dziala i oryginalna centralka.

Trudno ze nie dziala ale zona zyskala otwieranie z pilota...

Moje bunie:

http://tony.h.dkonto.pl/


Tony-h@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczę się może z pytaniem tu.

 

W moim E46 od jakiegoś czasu jest taki problem z centralnym, że czasami nie otwiera rygli. Coś tam pyka, ale zero reakcji. Odryglowanie przyciskiem w środku auta, też wtedy nie działa. Natomiast klapa otwiera się swoim przyciskeim na pilocie zawsze. Zablokowanie się centralnego, nie ma wpływu na drugi przycisk pilota od klapy. Dzieje się tak okresowo. 20-30 razy otwiera bez problemu, aż nagle zablokuje się i kicha. Najczęściej jak mam pasażerów i stoją, i czekają, bo kluczem mogę otworzyć tylko drzwi kierowcy. Obciach, że hej. Nie wiem, ale na słuch to jakby jakiś przekaźnik nie łapał. Czy zamkami steruje przekaźnik? Klikanie dochodzi z miejsca, gdzie są bezpieczniki pod deską od pasażera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.