Skocz do zawartości

Touring - trzeszczący szyberdach


Polit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam mały problem z dużym, podwójnym szyberdachem. Otóż... on trzeszczy :) Dzisiaj znajomej wydawało się, że deszcz kropi, a to tylko mój szyber :duh:

 

Jakieś rady? Może nasmarować go zwykłym WD40?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Profesjonalne studio kosmetyki samochodowej

http://www.snblodz.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja się przyłączę :)

 

mój szyber oprócz trzeszczenia jeszcze stuka na większych wybojach, ale tylko w pozycji zamkniętej; minimalnie uchylony milczy jak trzeba...

 

może jakaś regulacja wystarczy?? poza tym dużo za wolno chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam mały problem z dużym, podwójnym szyberdachem. Otóż... on trzeszczy :) Dzisiaj znajomej wydawało się, że deszcz kropi, a to tylko mój szyber :duh:

 

Jakieś rady? Może nasmarować go zwykłym WD40?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Hej.

To trzeszczenie jest jakby uszczelek czy inne?

Nie smaruj WD40 tylko jeśli już to wazeliną techniczną.

 

 

A ja mam takie pytanie. Może wam wyda się śmieszne. Jak się powinien otwierać podwójny szyber :?: Z moim jest coś nie tak. Jak bym nie próbował to on się tylko uchyla :(

Więc...

Jest w pozycji zamkniętej,naciskasz(tak jak przy automatycznym opuszczaniu/podnoszeniu szyb lub trzymasz-jak wolisz) raz w tył (żeby otworzyła się przednia częśc),szyber otwiera się troche,staje i żeby otworzył się dalej musisz nacisnąć jeszcze raz.Sytuacja wyglada tak samo jaak chcesz otworzyć tył.

Natomiast jak chcesz otworzyć oba to "dobijasz" przodem do końca i potem ciągniesz do przodu ;)

Chcesz zamknąć to wciskasz(w dach) ten knefel od szybra.

Troche chaotycznie napisane ale chyba zrozumiale.

 

Pozdrawiam

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To trzeszczą Wam tylko uszczelki.

 

Wystarczy kupić preparat do uszczelek, olej silikonowy (nie pomylić z sylikonem :wink: ) lub tak jak ktoś już napisał - wazelinę techniczną.

Wystarczy posmarować uszczelki zarówno na części ruchomej jak i na dachu stałym oraz prowadnice i rolki szyberdachu i do następnej wiosny jak ręką odjął.

Ja spróbowałem WD-40, ale po 2 dniach trzaski powróciły :mad2: .

Po tej porażce zastosowałem preparat do uszczelek w sprayu i z efektu byłem zadowolony :cool2: - zostawia trwałą warstwę śliskiego silikonu na uszczelce.

Operację powinno się powtórzyć 2 razy w roku - przed i po zimie - wtdy cisza gwarantowana.

 

Owszem - w zimie przy większych mrozach prawdopodobnie piszczenie powróci, ale nic nie poradzimy na twardniejące od zimna uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.