Skocz do zawartości

Skrzynia M20B20 w M20B27


Matys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak właśnie się doczytałem (już po zakupie skrzyni) w M20B20 były montowane 2 rodzaje skrzyń: Getrag 260 do VIII 1987 mieszcząca 1,7l oleju (taka jak w 323i) oraz Getrag 240 mieszcząca 1,15l oleju (od IX 1987). Ja tą nowszą i mniejszą staram sie dopasowac ją do mojej ETY, ale narazie niechce mi sie zmieścic, wydaje się że kołniez jest za płytki.

 

Może zmiana koła zamachowego na mniejsze by pomogła?! (mam od 325i)?

Czy ktoś próbował montowac skrzynię od 320i (Getrag 240) do 325i, 325e lub 324td?

Zastanawiam się też czy skrzynie w M20B20 były słabsze od M20B25!?

 

Proszę o pomoc :!: , bo niewiem czy musze zmieni skrzynię, a narazie szykuje wszystko na sucho przed swapem,

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak właśnie się doczytałem (już po zakupie skrzyni) w M20B20 były montowane 2 rodzaje skrzyń: Getrag 260 do VIII 1987 mieszcząca 1,7l oleju (taka jak w 323i) oraz Getrag 240 mieszcząca 1,15l oleju (od IX 1987). Ja tą nowszą i mniejszą staram sie dopasowac ją do mojej ETY, ale narazie niechce mi sie zmieścic, wydaje się że kołniez jest za płytki.

 

Może zmiana koła zamachowego na mniejsze by pomogła?! (mam od 325i)?

Czy ktoś próbował montowac skrzynię od 320i (Getrag 240) do 325i, 325e lub 324td?

Zastanawiam się też czy skrzynie w M20B20 były słabsze od M20B25!?

 

Proszę o pomoc :!: , bo niewiem czy musze zmieni skrzynię, a narazie szykuje wszystko na sucho przed swapem,

 

Pozdrowienia

 

Skrzynie w m20b20 i m20b25 były o podobnych parametrach tylko różniły się przełożenia dyferencjału !Ja ma skrzynie od m52b20 a silnik m52b28 i skrzynia całkiem ładnie pracuje tylko mozna szybko sprzęgło przekręcić! :wink: a zrobiłem na niej jakieś 15 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

323i - Getrag 245 sport, Getrag 260

320i - Getrag 240, ZF S5-16-THMH

325e, 325i - Getrag 260, Getrag 260 sport (opcja w 325i)

 

http://manuz1.6enligne.net/E30/boite-de-E30.htm

 

Getrag 240 w porównaniu z 260 ma minimalnie dłuższe trzy pierwsze biegi, podobnie jak 260 sport, lecz jest słabszy od 260-tki. Powinien pasować z kołem zamachowym od B25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi na pytanie:

 

Czy skrzynia z M20B20 Getrag 240 podejdzie do silnika M20B27?

Niewierzę, że nikt z forum nie wie?! :worried:

Pozdrawiam

 

zwykla eta czy super eta?

 

jak do zwyklej ety to nie

stara eta miala czujniki w skrzyni biegow dwa

slawo@antserwis.pl

gg 1041



PROJEKT SZYBKA ETA STAGE 2

http://img516.imageshack.us/img516/8284/113863664644f590e20953anv7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, jest to strara eta ale będzie jeździć, mam nadzieję, a motronicu 1.3 tak jak mnie zainspirowałeś sławo :cool2:

pierwszy czujnik jest na przdnim kole pasowym od M20B25 a czujnik odniesienia cóż.... podobno może być też na przewodzie zapłonowym do drugiego cylindra.

 

Przyznam się że nie wiem, gdzie znajduje się czujnik odniesienia w M20B25?

 

Zastanawiałem się też nad mniejszym czujnikiem który miałem zamontowany na przednim kole oryginalnie w ecie, czy da się go wykożystać, ale niesądzę, bo czytał on położenie z zupełnie innego koła.

 

 

Przy okazji pochwalę sie:

 

mam nadzieje dokończyć do maja moją czerwoną strzałę 327i w MT1 na BBS RM, ale zastanawiam się jeszcze nad baranami i szperą, ale te drogie dodatki zostawiam na koniec, bo ważniejsze są przecież dobre hamulce i wygląd,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.